Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalNetflix ve Sony, Yayın Hakları ile İlgili Yeni Bir Anlaşma Yaptı!

Netflix ve Sony, Yayın Hakları ile İlgili Yeni Bir Anlaşma Yaptı!

Dijital yayın platformu Netflix ve Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, Sony’nin 2022 yılından itibaren vizyona girecek filmlerinin yayın hakları için yeni bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Anlaşmanın ‘Uncharted’ filmi, yeni ‘Spider-Man’ filmleri ve diğer Marvel içeriklerini de kapsadığı belirtildi. 

ABD merkezli dijital yayın platformu Netflix ve Japon teknoloji şirketi Sony, Sony’nin vizyona girecek filmleri için yeni bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Anlaşmanın, Netflix’e Sony’nin 2022 yılından itibaren sinemalarda vizyona girecek olan yeni filmleri için yalnızca platforma özel yayın hakları vereceği belirtildi. Bu sayede; Netflix izleyicilerinin, Sony çatısı altında hazırlanan ve anlaşma kapsamına alınan filmlere erişim sağlayabileceği ifade edildi. 

Aktarılan detaylara göre; yapılan anlaşmayla yeni Sony filmleri, sinemalarda vizyona girmesinin ardından yalnızca Netflix’te yayınlanacak. Anlaşma; ‘Morbius’ ve ‘Uncharted’ gibi gişe rekorları kıran filmlerin yanı sıra yeni ‘Spider-Man’ filmleri ve diğer Marvel içeriklerini de kapsayacak. Netflix izleyicileri, ‘Spider-Man: Into the Spider-Verse’ ve ‘Venom’ ve ‘Spider-Man’in diğer devam filmlerine de platform üzerinden erişim sağlayabilecek. 

Netflix ile yapılan yayın hakları anlaşması, Sony kataloğundaki bazı eski filmleri de kapsayacak

Netflix Sony

Diğer yandan; Netflix ile yapılan anlaşma, vizyona giren yeni filmlere ek olarak Sony kataloğundaki bazı eski filmleri de kapsayacak. Popüler dijital yayın platformunun yayın takviminde hangi içeriklere öncelik vereceği ise henüz net olarak bilinmiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Ünlü Çizgi Roman Uyarlaması Jupiter’s Legacy ‘nin Fragmanını Yayınladı

Kıyıda Köşede Kalmış Netflix Dizileri

Netflix, ‘The Witcher’ Dizisinin İkinci Sezon Çekimlerinin Tamamlandığını Duyurdu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR