Razer RGB Aydınlatmalı Maske

ABD merkezli oyun ekipmanları üreticisi Razer, ‘CES 2021 (Tüketici Elektroniği Fuarı 2021)’de tanıttığı RGB aydınlatmalı yeniden kullanılabilir N95 maske konseptini son tüketici beğenisine sunmayı planladığını açıkladı. ‘Project Hazel’ adı verilen konsept tasarım, fütürist tasarımıyla dikkatleri üzerine toplamıştı.  

ABD merkezli oyun ekipmanları üreticisi Razer, RGB aydınlatmalı yeniden kullanılabilir N95 maske konseptini son tüketici için üretim aşamasına geçirerek piyasaya sürmeye karar verdiğini açıkladı. Söz konusu gelişmeyle ilgili ilk açıklamayı, Razer CEO’su Min-Lian Tang yaptı. Konsept tasarımı hayata geçirecekleri yönündeki iddiaları doğrulayan şirket CEO’su, maskeyi en kısa zamanda piyasaya sürmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Diğer yandan; marka tarafından ‘Project Hazel’ adı verilen konsept tasarım, ilk kez ‘CES 2021 (Tüketici Elektroniği Fuarı 2021)’de görücüye çıkarılmıştı. ‘Chroma RGB’ aydınlatmalı maske, fuarda da fütürist tasarımıyla dikkatleri üzerine toplamıştı.  

İlk duyurusu yapıldığında maskenin, yalnızca bir konsept tasarımdan ibaret olduğu ve piyasaya sürülmeyeceği belirtilmişti. Yaşanan son gelişme sonrası, şirketin konuya ilişkin tutumunu değiştirmiş olduğu da anlaşılmış oldu. Razer’ın, RGB aydınlatmalı yeniden kullanılabilir maskeyi piyasaya sürebilmek için ‘FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi)’dan resmi onay alması gerektiğinin de altı çizildi. Maskenin çıkış tarihi veya fiyatıyla ilgili detaylı bir bilgi paylaşımında ise bulunulmadı.  

Razer tarafından geliştirilen RGB aydınlatmalı maske, saklama kabı ile birlikte gelecek

RGB Aydınlatmalı Maske

Aktarılan detaylara göre; Razer tarafından geliştirilen RGB aydınlatmalı maske, fütürist bir tasarım ve saklama kabı ile birlikte gelecek. Çizilmelere ve suya dayanıklı bir yapısı olan ürün, iç gövdesindeki mikrofonlar sayesinde kullanıcılara maskeyi çıkarmadan kolayca iletişim kurabilme olanağı sunacak. Maske ayrıca, hava karardığında otomatik olarak aydınlatmalarını aktif hale getirecek. Böylece kullanıcıların, bulundukları çevre karanlıkken de konuşmaya başladıkları an ve söyledikleri rahatlıkla anlaşılabilecek.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

LG, Hava Temizleyen Yüz Maskesi Puricare’i Satışa Çıkıyor

Xiaomi’nin Yeni Yüz Maskesi 4 Kat Filtreleme Özelliği Sunuyor

Moda Tasarımcısı Chelsea Klukas LED Yüz Maskesi Satışına Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz