Samsung Chromebook Go

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, yeni ‘Chromebook Go’ dizüstü bilgisayar modelini görücüye çıkardı. Mütevazı özelliklerle gelen giriş segment cihazın fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.  

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, yeni ‘Chromebook Go’ dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. Mütevazı özelliklerle gelen giriş segment cihazın, günlük kullanım ihtiyaçlarını hedeflediği belirtildi. Şirket, ürünün fiyatı ve çıkış tarihine ilişkin ayrıntılı bir bilgi paylaşımında ise bulunmadı. Gelecek haftalarda piyasaya sürülmesi beklenen bilgisayarın, oldukça ulaşılabilir bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin edildi. Cihaz, teknik özellikleri açısından birçok kişi tarafından tablete benzetildi.  

Aktarılan detaylara göre; ChromeOS işletim sistemiyle çalışan ‘Chromebook Go’, gücünü Intel Celeron N4500 işlemci modelinden alıyor. Cihazda, 8 GB’a kadar RAM kapasitesi seçenekleri bulunuyor. Tüketiciler ayrıca, 128 GB’a kadar dahili depolama alanı tercihinde bulunabiliyor. Bilgisayarın yerleşik hafızası, microSD kart desteğiyle genişletilebiliyor.  

Samsung Chromebook Go dizüstü bilgisayar modeli, 14 inç büyüklüğüde bir TFT ekranla geliyor 

Chromebook Go Bilgisayar

Diğer yandan; Chromebook Go dizüstü bilgisayar modeli, 14 inç büyüklüğünde bir TFT ekranla geliyor. Cihaz paneli, kullanıcılara 1366×768 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın üst kısmında yer alan web kamerasının ise 720 piksel çözünürlüğü desteklediği ifade ediliyor. Samsung’un “tüy kadar hafif” ifadeleriyle nitelediği bilgisayarın kapağı, 180 derece açılabiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Akıllı Monitör Serisine Yeni Üyeler Ekledi

Samsung, Dünyanın En Küçük 50 MP Kamera Sensörü ‘ISOCELL JN1’i Duyurdu! 

Samsung, ‘Galaxy Book Go’ Dizüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz