Popüler sosyal medya platformu Snapchat ’in iOS versiyonuna karanlık mod desteği geldi. iPhone kullanıcıları artık Snapchat’i ‘dark mode’ ile kullanabilecek. 

Karanlık mod desteği bir süredir hayatımızda. Instagram, Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi popüler sosyal medya mecralarında uzun süredir kullanıcılara sunulan karanlık mod özelliği pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle AMOLED ekranlı cihazlarda batarya tasarrufu sağlayan karanlık mod artık Snapchat’e de geldi.

Kullanıcıların birbirlerine anlık yazılı metin, fotoğraf ve video gönderdiği sosyal medya platformu Snapchat, iOS kullanıcıları için platforma karanlık mod özelliği ekledi. Artık iPhone kullanıcıları uygulamayı karanlık mod ile deneyimleyebilecek. 

Snapchat’in iOS ekosistemine eklediği karanlık mod özelliği şirket tarafından belirli bir kullanıcı kitlesi ile denenmeye başlanmıştı. Test aşamasının tamamlanmasının ardından, daha kalabalık bir iOS kitlesi artık karanlık mod özelliğini deneyimleyebilecek. 

Karanlık mod desteğini sonunda iOS ekosistemine entegre eden Snapchat, henüz Android ekosisteminde ise henüz bu desteği sunamıyor. Ancak Snapchat’ten gelen açıklamaya göre, şirket halihazırda Android ekosistemine dark mode özelliğini getirmek için çalışmalara başladı. İlerleyen dönemlerde Snapchat, Android ve tüm iOS kullanıcıları için karanlık mod özelliğini aktif edeceğini belirtti. 

Snapchat’in iOS uygulamasında daha kalabalık bir kitle için sunduğu karanlık modu deneyimlemek için, kullanıcıların öncelikle uygulamanın sürümünün güncel olup olmadığını kontrol etmesi gerekir. Daha sonra ise aşağıdaki adımları uygulayarak Snapchat’i karanlık mod ile kullanmaya başlayabilir. 

İPhone’da Snapchat karanlık modu nasıl etkinleştirilir

  1. Cihazınızda Snapchat uygulamasını açın.
  2. Ekranınızın sol üst köşesindeki profil resminize dokunun.
  3. Profil sayfanızın sağ üst köşesinde görünen “Ayarlar” simgesine dokunun.
  4. Ayarlar menüsünün “Hesabım” bölümünde, “Görünüm” adlı bir seçenek görene kadar aşağı kaydırın. Listede “Görünüm” ü bulamazsanız, henüz karanlık modu kullanamayacağınız anlamına gelir.
  5. Snapchat’in karanlık modunu etkinleştirmek için “Görünüm” menüsünde “Her Zaman Koyu” seçeneğine dokunun. Ayrıca, uygulamanın iPhone’unuzun ayarlarıyla senkronize olmasını sağlamak için “Eşleştirme Sistemi” ni de seçebilirsiniz, böylece iPhone’unuz gün boyunca otomatik olarak aydınlık ve karanlık arasında değişirse, Snapchat da olacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Snapchat ‘in Yolo ve LMK Platformlarındaki Zorbalık Sebebiyle İntihar Ettiği Söylenen Gencin Ardından Uygulamalar Askıya Alındı

IKEA Artırılmış Gerçeklik ile Snapchat ’te ‘Kaçış Odası’ Oluşturdu

19 saate varan pil ömrüyle prizle bağlantınızı koparan laptop: Lenovo Yoga Slim 7 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz