Telegram 7.2.0 Yeni Özellik

Telegram, ‘7.2.0’ güncellemesiyle platforma bir dizi yeni özellik eklediğini duyurdu. Uygulamaya gelen yenilikler arasında, çoklu mesaj sabitleme ve canlı konum uyarıları gibi özelliklerin de olduğu ifade edildi.  

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, ‘7.2.0’ güncellemesiyle platforma bir dizi yeni özellik eklediğini duyurdu. Uygulamaya gelen yenilikler arasında; çoklu mesaj sabitleme, canlı konum uyarıları ve medya mesajlarını gruplama gibi özelliklerin de olduğu ifade edildi. Şirket, yeni güncellemenin hem ‘iOS’ hem de ‘Android’ sürümüne geldiğini ve şu anda tüm kullanıcılar tarafından indirilebildiğini belirtti. Bununla birlikte; kullanıcıların, ‘Google Play Store’ ve ‘AppStore’ üzerinden uygulamayı güncelleyebileceklerinin de altı çizildi. 

Mesaj sabitleme özelliği, Telegram’da özellikle gruplarda herkesin belli bir mesajı gördüğünden emin olmak için etkili bir yoldu. Fakat kullanıcılar, platformda birden fazla mesajı sabitleyemiyordu. Şirket, bu nedenle belli bir grupta çoklu mesaj sabitleme özelliğini platforma ekledi. Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, artık grup penceresinin üst kısmındaki araç çubuğuna tıklayarak sabitlenmiş mesajlar arasında gezinebiliyor veya araç çubuğunun sağ üst köşesine tıklayarak, tüm sabitlenmiş mesajları ayrı bir sayfada görüntüleyebiliyor. Yeni güncellemeyle beraber, Telegram’ın özel konuşmalarda da mesaj sabitleme özelliğini desteklemeye başladığı ifade ediliyor. 

*Kaynak: beebom.com

Telegram, yeni güncelleme ile canlı konum özelliğinde de bazı geliştirmeler yaptı

Telegram Yeni Güncelleme

Telegram, yeni güncelleme ile birlikte canlı konum özelliğinde de bazı geliştirmeler yaptı. ‘7.2.0’ güncellemesi ile beraber platforma, canlı konum uyarıları özelliği geldi. Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar artık, başka bir kullanıcı kendilerine yakın olduğunda bildirim gelebilmesi için ‘Canlı Konum Uyarısı’nı aktif hale getirebiliyor. Bununla birlikte; canlı konum haritasındaki konum simgesi, artık 2 kullanıcı birbirine doğru baktığında karşı karşıya olduklarını da gösteriyor. Söz konusu özelliğin, kullanıcıların birbirleriyle buluşmalarını daha kolay hale getireceği ifade ediliyor.  

*Kaynak: beebom.com

Diğer yandan; fotoğraflarda olduğu gibi Telegram, artık kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri şarkı ve sesli mesajları da otomatik olarak bir çalma listesi şeklinde grupluyor. Bu şekilde, belli bir kullanıcı ile paylaşılan sesli medya listesinin kolayca oynatılabileceği ve bir başkasına yönlendirilebileceği belirtiliyor. Bunun yanında; çalma listesindeki şarkılardan herhangi biri oynatıldığında, listedeki diğer şarkılar da otomatik olarak sıraya alınıyor.  

Telegram Yeni Güncelleme
*Kaynak: beebom.com

Platform ayrıca, artık kullanıcıların kanallarında paylaştıkları her bir gönderi için ayrı ayrı istatistikleri de gösteriyor. Söz konusu istatistiklerin, ilgili gönderinin paylaşıldığı herkese açık kanalları da içerdiği belirtiliyor. Şirket, yeni güncelleme ile birlikte platforma daha fazla animasyon ve emoji eklemiş olduğuna da işaret ediyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Telegram’da Çıplak Kadın Görüntüleri Oluşturan Deepfake Botu Tespit Edildi: 104 Bin Kadın Etkilendi

Telegram Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Telegram Yeni Güncellemesi ile Birçok Önemli Özelliği Kullanıcılara Sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz