valorant rekabetçi mod

Riot Games’in piyasa sürdüğü ve kısa zamanda büyük beğeni kazanan Valorant yeni bir mod ile oyunseverlerin karşısına çıkacak. Oyunculara daha keyifli bir deneyim sunması beklenen Valorant rekabetçi mod çok yakında oyuncuların beğenisine sunulacak. 

Riot Games, kısa süre önce oyunseverlerin beğenisine sunduğu ve büyük ilgi toplayan nişancı oyunu Valorant’a yeni bir mod ekleyeceğini duyurdu. Şirket, Valorant rekabetçi mod hakkında açıklama yaptı ve yeni modun kapalı beta sürümü sırasında nasıl çalışacağını açıkladı.

Valorant rekabetçi mod çıkış tarihi

Valorant rekabetçi mod çıkış tarihi 

Şirketten yapılan açıklamada Valorant’ın kendi sıralama sistemi ile rekabetçi bir eşleştirme modu alacağını doğrulandı. Valorant rekabetçi mod, 0.49 yamasının bir parçası olarak lansman öncesi oyunculara sunulacak. 0.49 önümüzdeki hafta içi gelecek ancak kesin tarih henüz açıklanmadı.

Açıklamada “Valorant’ın rekabetçi modu, derecesiz modla aynı oyun içi kurallara ve formata sahip olmakla birlikte, işin rekabetçi tarafına daha ciddi şekilde odaklanıyor. Henüz ilk aşamalarında olan bu sistemi zamanla geliştirmeyi planlıyoruz ama elimizde sizinle de paylaşmak istediğimiz temel bir plan mevcut. Böylece onu birlikte inşa edip daha iyi hale getirebileceğimizi umuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

League of Legends‘a benzer bir derecelendirme sistemine sahip olacak olan modda en düşükten yükseğe 8 adet ana rütbe olacak. Bu rütbeler düşükten yükseğe doğru demir, bronz, gümüş, altın, platin, elmas, ölümsüz ve Valorant şeklinde olacak. Bu rütbelerden her biri ise kendi altında 3 adet katman barındıracak. Rekabetçi sistemde yer almak isteyen oyuncuların ise en az 20 normal oyun oynaması gerekiyor.

  • Güncellemeyle birlikte aktif olacak yeni modu açabilmek için 20 tane derecesiz karşılaşmayı tamamlamak gerekli.
  • En üst kademe olan VALORANT dışında, her biri 3 aşamadan oluşan 8 adet kademe var. Aranızda en fazla 2 kademe fark bulunan 5 oyuncudan oluşan gruplarla sıraya girmek mümkün.
  • Rekabetçi modunda, son 14 günde karşılaşma oynanmadığı durumda kademeler görünmez ancak kademeler arka planda kaybolmaz.
  • Kapalı betadaki kademe, oyun çıkışında sıfırlanır.

Bir oyuncu rekabetçi moduna geçtiğinde, her maç kendi genel sıralamasına dahil edilir. Maçlar kazanmak bir oyuncunun rütbesini yükseltir, kaybetmek ise rütbenin düşmesine neden olur. Oyunda aldığınız skorlar da rütbe üzerinde etkilidir. Bir oyuncu yüksek farkla maç kazandığında daha yüksek puan elde eder.

Valorant ayrıca oyuncuları bireysel performansa göre de derecelendirecek. Takımda bir oyuncu iyi performans göstermiş ancak takımı zaferi kazanamamışsa, yine de biraz ilerleme kaydedebilecek. Böylelikle başarılı oyuncu takımın başarısızlığından fazla etkilenmemiş olacak. Yani Almanlar kaybetti diye o da kaybetmiş sayılmayacak.

İlginizi çekebilir:

Haftalık teknoloji bültenini izlemek için tıklayın.

GeForce NOW Oyunları Yeni Seçenekler ile Artık Daha Zengin

Call of Duty: Mobile Turnuvası Duyuruldu

Fortnite Artık Resmen Google Play’de

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz