Yeni MacBook Pro MagSafe

Analist Ming-Chi Kuo ve Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre; yeni ‘MacBook Pro’, güç kaynağına bağlanmak için ‘Type-C’ şarj girişi yerine bu yıl ‘MagSafe’ desteğiyle gelecek. Ayrıca ‘Touch Bar (Dokunmatik Panel)’ın da kaldırılacağı cihaz, gücünü çok daha hızlı bir işlemciden alacak. 

Analist Ming-Chi Kuonun iddiaları ve Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre; yeni ‘Macbook Pro’, güç kaynağına bağlanmak için ‘Type-C’ girişi yerine bu yıl MagSafe desteğiyle gelecek. 14 inç ve 16 inç ekran boyutu seçenekleriyle piyasaya sürülecek olan cihaz, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tanıtılacak. Model ayrıca; ‘Intel’ işlemciler yerine, yine Apple’ın ‘ARM’ tabanlı işlemci modelini kullanacak. Söz konusu işlemci, daha fazla çekirdek ve daha gelişmiş grafiklere sahip olacak. Bununla birlikte; serinin bazı modellerinde veya tüm seride Apple, ‘Touch Bar (Dokunmatik Panel)’ı kaldıracak.  

Diğer yandan; ‘Touch Bar’ın, ‘MacBook’ ailesine eklenmesinden bu yana yüksek oranda beğeni toplamadığı da biliniyor. Dolayısıyla söz konusu hamlenin, kullanıcı taleplerine bir yanıt olarak yapılacağı tahmin ediliyor. Şirketin ayrıca, harici ekipmanlara olan bağımlılığı azaltmak için yeni ‘MacBook Pro’ serisine daha fazla bağlantı noktası yerleştirmesi bekleniyor. Yine de ortaya atılan iddialar arasında en büyük değişikliğin, ‘MagSafe’ kablosuz şarj teknolojisine geçiş olduğu ifade ediliyor.  

MagSafe’ desteğiyle gelecek olan ‘MacBook Pro’lar, köşeli bir tasarıma sahip olabilir 

MacBook MagSafe

Güncel olarak ‘MacBook Pro’larda kullanılan ‘Type-C’ girişinin, üçüncü parti üreticiler tarafından geliştirilen şarj adaptörlerinin kullanımını ve her iki taraftan şarjı mümkün kıldığı da biliniyor. Fakat cihazın yüzde 100 şarja ulaşması ve şarj kablosunun bağlı kalması durumunda; kablolu şarj teknolojisi, cihaz piline zarar verebiliyor. ‘MacBook Pro’lara eklenecek olan ‘MagSafe’ desteğinin, bu problemin önüne geçeceği ve şarj işlemini hızlandıracağı tahmin ediliyor. 

Ayrıca Apple’ın, yeni ‘MacBook Pro’ için daha parlak ve kontrast oranı daha yüksek bir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bununla birlikte serinin, ‘iPhone 12’ ailesi ve yeni nesil ‘iPad Pro’nun tasarım diliyle uyumlu olacak şekilde daha köşeli bir kasa tasarımına sahip olacağı belirtiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple; iPhone, iPad ve Apple Watch’ların MacBook Üzerinden Kablosuz Olarak Şarj Edilebildiği Bir Patent Aldı

Yeni MacBook Pro ve Yeni MacBook Air Dikkat Çekti

Apple, Giriş Seviyesi MacBook Pro’ların RAM Artırma Fiyatlarını İki Katına Çıkardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz