ios 14 apple pencil

Apple, iOS 14 ’e Apple Pencil ile el yazısını metne dönüştürebilecek bir özellik ekleyebilir. Bu yılın sonbahar aylarında yayınlanması beklenen iOS 14 sürümüyle Apple’ın söz konusu özelliği kullanıcılara sunacağı düşünülüyor. 

Apple’ın çalışmalarını tam gaz devam ettirdiği iOS 14 mobil işletim sisteminin yeni sürümünde, daha önce çoğu cihazda gördüğümüz, el yazısını metne dönüştürme özelliği eklenebilir. Söz konusu özellik, not almayı seven kullanıcılar için büyük ölçüde yarar sağlayabilir. 

iOS 14 ’e eklenmesi beklenen OCR özelliği sayesinde Apple Pencil ile yazılan herhangi bir metin alanına dokunarak mesaj yazılabilecek. Apple’ın yeni sürümüne ekleyeceği düşünülen bu yeni özellik yazılan el yazısını daktilo harflerine dönüştürebilecek ve bu şekilde gönderilebilecek.

Macrumors’un elde ettiği verilere göre, Apple’ın iOS 14 sürümüne ekleyeceği söylenilen yeni özelliğe PencilKit adı veriliyor. PencilKit ismiyle anılan özelliğin; Mesajlar, Notlar, Hatırlatıcılar, Takvim ve Mail gibi herhangi bir metin alanında çalışabileceği yine edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Yeni özellik, Apple Pencil ile dokunulan alanda metin giriş alanında kayan bir ekran açacak ve yine Apple Pencil kullanılarak yazı yazılabilecek.

apple el yazısını metne dönüştürecekCopertinolu şirketin şu anda el yazısını metne dönüştürebilen bir özelliği bulunmuyor. Apple’ın sadece Notes uygulamasında el yazısında yazılmış kelimeleri tanıyan ve bu kelimelerin aranmasına izin veren bir özellik mevcut. Ancak Apple’ın iOS 14 sürümüne ekleyeceği yeni özelliğin şirketin kendi uygulamalarında ve aynı zamanda üçüncü taraf uygulamalarda da çalışabileceği söyleniyor. 

iOS 14’e ekleneceği söylenilen ve Apple Pencil ile el yazısını metne dönüştürebilen yeni özelliğin Apple’ın sonbahar aylarında yayınlayacağı yeni güncellemede bulunup bulunmayacağı henüz belli değil. Şirketin, iOS 14 sürümünün lansmanına kadar hazır olmayan özellikleri gelecek olan diğer güncellemelerde gördüğümüz için yayınlanacak ilk iOS 14 sürümünde söz konusu yeni özelliği göremeyebiliriz.

El yazısını metne dönüştürmeye yarayan OCR özelliğinin yanı sıra Apple, ‘Sihirli Dolgu’ ismini verdiği bir özellik üzerinde de çalışıyor. Sihirli Dolgu ismiyle anılan yeni özellik ise kullanıcıların çizdiği resimlerin iOS tarafından renklendirilmesine yardımcı olacak.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Apple’ın yeni iPhone SE tanıtımı 31 Mart’ta gerçekleşebilir!