Sevilen oyunların başında gelen God of War ’un satış verileri ortaya çıktı. PlayStation 4’ün en başarılı ve favori oyunlarından olan God of War, eski bir Sony çalışanının LinkedIn profilindeki yer alan bilgilere göre, 500 milyon dolarlık bir gelir elde etti. 

Sony’nin oyun konsolu PlayStation 4’ün en sevilen ve en başarılı olarak gösterilen oyun çıkış yaptığı ilk olan 2018’ten bu yana hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından hayli beğeniliyor. Görünen o ki God of War’un bu başarısı oyunun satış performansına da yansımış. 

PS4’ün sevilen oyununun satış bilgileri eski bir PlayStation pazarlama çalışanının LinkedIn profilinde ortaya çıktı. Timur222 (@bogoard222) isimli bir Twitter kullanıcısının keşfettiği bu profilde TJ Consunji adlı bir çalışanın çalışma başarıları arasına eklediği bu bilgi, daha sonra ise kaldırıldı. 

God of War, 500 milyon dolar gelir elde etti

Sony’nin eski çalışanının profilinde bulunan bilgilere göre God of War, yarım milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Dijitalde 10 milyondan fazla satan God of War’un dijital satışının toplam satışa oranı ise yüzde 40 olarak biliniyor. 

Satış gelirlerinin elde edildiği tek oyun sadece God of War olmadı. İlk olarak 2017 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulan Horizon Zero Dawn’ın ise 400 milyon dolar gelir elde ettiği belirtiliyor. Oyunun dijitaldeki 8 milyonluk satışı toplam satışların yüzde 35’ini oluşturuyor. 

Söz konusu veriler, Sony tarafından resmi olarak açıklanmadığı için elbette ki bunları tamamen doğru kabul etmek doğru olmaz. Ancak Sony’nin bu haberin çıkmasının ardından belirtilen rakamları kaldırması da, verilerin doğru olabileceğini kanıtlar nitelikte. Bunun dışında oyun dünyasının en sevilen oyunlarından biri olan God of War’un 500 indirilmesi ve beğenilmesi de, oyunun 500 milyon dolarlık gelir elde etme ihtimalini güçlendiriyor.

İlginizi Çekebilir:

Destiny 2’ye NVIDIA Reflex Desteği, Call of Duty: Black Ops Cold War’a NVIDIA Teknolojisi Eklendi

Sony, PlayStation Plus Collection’da Bulunacak Oyunları Açıkladı

Bitcoin rekor kırdı, Cyberpunk 2077 Ps4, Netflix ‘te dizi dinleme dönemi başlıyor – DigiToll #46

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz