Google Play Oyunlar Hesap Silme

Google’ın sunduğu hizmetlerden biri olan Google Play Oyunlar uygulamasını incelediğimiz haberimizle karşınızdayız. Özellikle de çocuklarınızın keyifli vakit geçireceği uygulamayı nasıl kullanacağınızı, tüm detaylarıyla yazımızda anlattık. İşte; ‘Google Play Oyunlar nedir’? ‘Google Play Oyunlar nasıl kullanılır’? ‘Google Play Oyunlar uygulamasında nasıl oyun oynanır’? ‘Google Play Oyunlar hesap silme’.  

Ücretli, ücretsiz ve pek çok kategoriden oyunlara ulaşabildiğiniz uygulamada, Google’ın yerleşik oyunlarını da bulabilirsiniz. Ayrıca bu yerleşik oyunları çevrimdışıyken de oynayabilirsiniz. İşte Google Play Oyunlar uygulamasının tüm bu özeliklerini ve daha fazlasını haberimizden öğrenebilirsiniz. Peki; ‘Google Play Oyunlar nedir’? ‘Google Play Oyunlar nasıl kullanılır’? ‘Google Play Oyunlar uygulamasında nasıl oyun oynanır’? ‘Google Play Oyunlar hesap silme’. 

Google Play Oyunlar Nedir? 

Google Play Oyunlar Nasıl Kullanılır?

Google Play Oyunlar, Google tarafından geliştirilen ve oyun oynayabileceğiniz bir uygulamadır. Buradan arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz gibi tek başınıza da oyun keyfini yaşayabiliyorsunuz. Basit ve eğlenceli oyun içerikleri sunan Google Play Oyunlar uygulamasını bir oyuncu kimliği oluşturarak kullanmaya başlıyorsunuz. Play Oyunlar uygulamasında, PUBG, Minecraft, bir zamanların popüler oyunu Candy CrushBrawl Stars vb. hem cihazınıza yükleyerek oynayabileceğiniz içerikler hem de yükleme gerekmeden oynayabileceğiniz basit ve eğlenceli içerikler yer alıyor. Google yerleşik oyunları da bulabileceğiniz uygulama zengin bir oyun içeriği sunuyor. Peki; ‘Google Play Oyunlar nasıl kullanılır’? ‘Google Play Oyunlar uygulamasında nasıl oyun oynanır’? ‘Google Play Oyunlar oyuncu profili oluşturma’. ‘Google Play Oyunlar hesap silme’ haberimizin devamında.  

Google Play Oyunlar Nasıl Kullanılır? 

Google Play Oyunlar Hesap Silme

Uygulamayı cihazınızda açtığınızda oyunlarla ilgili gelişmeleri takip etmek için fotoğrafta gördüğünüz ‘aç’ yazısına dokunabilirsiniz. 

Google Play Oyunlar Hesap Silme

Google Play Oyunlar uygulamasında ilk olarak oyuncu kimliğinizi oluşturarak başlayabilirsiniz. Bunun için altta gördüğünüz ‘profil’ alanına geliyorsunuz. 

Google Play Oyunlar Hesap Silme

Karşınıza çıkan ekrandan avatarınızı seçip, isminizi yazarak ‘oluştur’ yazısına dokunuyorsunuz.  

Google Play Oyunlar Hesap Silme

Daha sonra profilinizdeki oyun etkinliğinizi kimlerin görebileceğini ayarlıyorsunuz. Bunun için; yalnızca siz, arkadaşlar ve herkes seçenekleri arasından birini tercih edip altta gördüğünüz ‘sonraki’ yazısına dokunuyorsunuz.  

Google Play Oyunlar Hesap Silme

Ardından oynadığınız oyunların arkadaş listenize erişmesini onaylıyorsunuz. İsterseniz ‘hayır’ seçeneğini tercih edip bunu reddedebilirsiniz de. Tüm bu adımlardan sonra oyuncu profilinizi oluşturdunuz ve şimdi Google Play Oyunlar uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Google Play Oyunlar Uygulamasında Nasıl Oyun Oynanır? 

Google Play Oyunlar Hesap Silme

Öncelikle ana sayfaya geldiğinizde burada çeşitli oyunlar göreceksiniz. Burada ‘anında oyna’ yazsına dokunarak o oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. 

Google Play Oyunlar Hesap Silme

‘Kitaplık’ seçeneğine geldiğimde burada daha önce yüklediğim oyunlarla karşılaştım. Google Play Oyunlar önceden cihazınıza yüklediğiniz oyunları tekrar yükleyip oynamanız için kitaplık seçeneğinde size öneri olarak sunuyor. Aynı zamanda oynamak için açtığınız oyunları da oynamaya devam edin şeklinde kitaplığınızda saklıyor.  

Google Play Oyunlar Hesap Silme

‘Profil’ seçeneğine tekrar geldiğinizde ise başarılarınızı ve takipleştiğiniz arkadaşlarınızı buradan görebiliyorsunuz. Bunula birlikte kişilerinizde olan ve bu uygulamayı kullanan arkadaşlarınızın profili de karşınıza çıkıyor. Sol üstte gördüğünüz ‘kalem’ simgesine dokunduğunuzda profilinizi düzenleyebiliyorsunuz. Sağ üstte gördüğünüz ‘ataç’ simgesine dokunduğunuzda ise arkadaşlarınızı davet etmek için bağlantınızı kopyalıyor ve bu bağlantıyı gönderiyorsunuz. ‘Üç nokta’ simgesine dokunduğunuzda ise ayarlara yönlendiriliyorsunuz.  

Google Play Oyunlar Hesap Silme

Google Play Oyunlar Nedir?

‘Ayarlar’ seçeneğine geldiğinizde genel, profil ve gizlilik ayarlarınızı göreceksiniz. Buradan, videoları otomatik oynatmayı aktif veya pasife alabilir, uygulamanın temasını değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda profil oluştururken oyun etkinliğinizi kimlerin göreceğini ve arkadaşlarınızın listenize otomatik erişimini onaylamıştık. İşte bunları ayarlar aracılığıyla yeniden düzenleyebilirsiniz. 

Google Play Oyunlar Nedir?

Yine ayarlarda veriler seçeneğine geldiğinizde Play Oyunlar hesabınızı silebilirsiniz. Bunun için; Play oyunlar hesabını ve tüm verilerini kalıcı olarak sil ve oyun verilerini ayrı ayrı sil olmak üzere iki seçenek bulunuyor.  Oyun verilerini ayrı ayrı sil dediğinizde fotoğrafta gördüğünüz gibi yalnızca altta çıkan oyunu siliyorsunuz. Kalıcı olarak silmek istediğinizde ise yine fotoğrafta gördüğünüz  gibi ‘kalıcı olarak sil’ yazısına dokunuyorsunuz.  

Google Play Oyunlar Nedir?

Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan tekrar ‘kalıcı olarak sil’ kutucuğuna dokunuyorsunuz ve tüm profiliniz siliniyor.  

Google Play Oyunlar üzerine pek bahsetmeye gerek yok. Söylediğimiz gibi Google’ın sunduğu hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Pandemi döneminde de vaktinizi geçirebileceğiniz kullanımı kolay ve basit uygulamalardan biri. Ayrıca çocuğunuzun da güvenle kullanabileceği bir uygulama olduğunu eklemek gerek ve tamamen ücretsiz. Aynı zamanda Google Play Oyunlar uygulamasında bazı oyunlar hemen açılıyor fakat bazı oyunların yüklemesini beklemek gerekiyor. Buna rağmen genel olarak oyunların hızlı açıldığını söyleyebiliriz. Oyunlar arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz gibi onlarla diğer uygulamalar üzerinden mesaj atarak paylaşabilir ve oyuna davet edebilirsiniz.  

Teknoloji haber büteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

PlayStation 5 Satışları, Xbox Series X’i İkiye Katladı

YouTube, PWA İle Uygulama Gibi Masaüstüne Eklenecek

Huawei, Kendi Bünyesindeki Uygulamaları ‘My Huawei’ Uygulaması Altında Toplayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz