Honor Choice Moecen Kulaklık İnceleme

Kablosuz kulaklık kullanımının artış göstermesi, giyilebilir teknolojiler pazarındaki alternatiflerin de çoğalmasına neden oluyor. Artan döviz kurları nedeniyle de pazarda lider konumda olan markalardan alınabilecek ürün sayısı azalıyor. Bu yüzden birçok kişi, uygun fiyatlı ve kaliteli ürün arayışına giriyor. Biz de bu kapsamda, kısa bir süre önce piyasaya sürülen ‘Honor Choice Moecen’ kablosuz kulaklık modeli için yeni bir inceleme yazısı hazırladık. Yazımızda; ürünün tasarımı, özellikleri ve batarya performansına ilişkin detayları anlattık.  

Kablosuz kulaklık kategorisinin, giyilebilir teknolojiler pazarında 2020 yılını yüzde 52’lik bir pazar payı ile lider kapattığı biliniyor. Dijitalleşme ve mobilizasyona artan ilgi, kablosuz kulaklık kullanımını da daha yaygın bir hale getiriyor. Bu nedenle, pazardaki alternatifler giderek artan oranda çoğalıyor. Fakat artan döviz kurları, pazarda lider konumda olan markalardan alınabilecek ürün sayısını da sınırlandırıyor. Hal böyle olunca birçok kişi, uygun fiyatlı ve kaliteli kablosuz kulaklık arayışına giriyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak bu kapsamda, tasarımı ‘Apple AirPods Pro’ya benzetilen ve kısa bir süre önce 300 lira bandından piyasaya sürülenHonor Choice Moecen’ gerçek kablosuz kulaklık modeli için yeni bir inceleme yazısı kaleme aldık. Yazımızda; ürünün tasarımı, ses kalitesi, özellikleri ve batarya performansına ilişkin tüm detayları anlattık.  

Honor Choice Moecen Kablosuz Kulaklık Tasarımı 

Honor Choice Kablosuz Kulaklık Tasarımı

Yalnızca beyaz renk seçeneği bulunan ‘Honor Choice Moecen’; kutusundan ‘Type-C’ şarj kablosu, farklı boyutlarda kulaklık pedleri, kullanım kılavuzu ve 2 adet alkollü pamuklu çubukla çıkıyor. Ürünün şarj kutusu altındaki ‘Type-C’ girişi ve kutudan çıkan kablo aracılığıyla kulaklık, güç kaynağına bağlanabiliyor. 3 farklı boyut seçeneği sunan kulaklık pedleri ise ürünün farklı kulaklara göre kişiselleştirilebilmesini sağlıyor. Bununla birlikte; kutudan çıkan alkollü pamuklu çubuklar yardımıyla, kulaklıklar dezenfekte edilebiliyor. Bunun, özellikle pandemi döneminde oldukça iyi düşünülmüş bir detay olduğunu belirtmek gerekiyor. 

Kulaklık, şarj kutusuyla birlikte 47.1 gramlık bir ağırlık sunuyor. Şarj kutusunun açılması durumunda, ön kısımdaki ışıklı göstergeden kulaklığın şarj durumu görülebiliyor. Mavi ışık, yeterli şarj olduğu anlamına gelirken kırmızı ışık yanması durumunda, kutunun güç kaynağına bağlanması gerekiyor. Kulaklıkların üstünde de ışıklı bir dokunmatik sensör yer alıyor. Bu sensör üzerinden; ürün aracılığıyla müzik, çağrı veya sesli asistan kontrolü yapılabiliyor. Kulaklıklar ise ön ve arka kısmında, gürültü önleme özellikli çift mikrofon ile geliyor. Bu sayede, kulaklıkla oldukça net çağrı ve görüşmeler yapılabiliyor. Kullanıcı sesi, karşı tarafa oldukça temiz bir şekilde iletiliyor.  

Ayrıca kulaklığın, ‘IP54’ suya ve toza dayanıklılık sertifikası bulunuyor. Bu da kulaklığı, su sıçramaları ve toza karşı belli bir oranda dayanıklı hale getiriyor. Bu noktada, yalnızca kulaklıkların ‘IP54’ sertifikasına sahip olduğunun altını çizmek gerekiyor. Dolayısıyla şarj kutusunun, suyla temas durumunda problem çıkarma olasılığı bulunuyor. Ama kulaklıkların suya dayanıklı olması, ürünün yağmur altında ve dış mekan aktivitelerinde rahatlıkla kullanılabilmesini mümkün kılıyor. Tasarımı ve tasarım çizgisi ‘AirPods Pro’ya oldukça yakın olan ‘Honor Choice Moecen’ kablosuz kulaklık, kulağa oldukça konforlu bir biçimde oturuyor ve herhangi bir rahatsızlık hissine veya acıya neden olmuyor. Fakat kutudan çıkan kulaklık pedi ile kullanımda ürün, özellikle büyük kulaklarda kulaktan kolaylıkla düşme yapabiliyor. Kulaklıklar, kutuya yerleştirildiğinde ise mıknatıslar sayesinde herhangi bir düşme yapmıyor ve şarj kutusunun kapağı, kullanıcı kontrolü dışında kolaylıkla açılmıyor. 

Honor Choice Moecen Kablosuz Kulaklık Modelinin Teknik Özellikleri 

Honor Choice Kablosuz Kulaklık Özellikleri

Hem ‘Android’ hem de ‘iOS’ işletim sistemleriyle uyumlu bir biçimde çalışabilen kulaklık, ‘Bluetooth 5.0’ teknolojisini kullanıyor. Ürün, bilgisayar ve telefon gibi bir cihazla bağlantı kurduğunda herhangi bir kesilme, kararsızlık veya kopukluk problemi yaşanmıyor. Ayrıca kulaklıklar, birbirinden bağımsız olarak da kullanılabiliyor ve ayrı ayrı çalışabiliyor. ‘Pasif Gürültü Önleme’ özelliği bulunan kulaklıklar, özellikle iyi müzik dinleyicisi olan kullanıcılar için ‘Aktif Gürültü Önleme (ANC)’ özelliğinin eksikliğini bir miktar hissettiriyor. Kulaklık, ortam sesini yalnızca fiziksel olarak kesiyor ve bu noktada, herhangi bir yazılım desteği bulunmuyor.  

Teknik özellikleri arasında stereo ses ve derin bas desteği de bulunan ‘Honor Choice Moecen’ kablosuz kulaklık modelinde, ortalama bir müzik dinleme deneyimi yaşanıyor. Ortam sesinin daha iyi bir biçimde kesilmesini talep eden ve müzik dinleme deneyimine daha fazla önem veren kullanıcıların, bütçeyi biraz daha zorlayarak ‘Honor’un ‘Magic’ ekosistemindeki ‘Magic EarBuds’ kulaklıklara göz atması gerekiyor. Fakat ‘Magic EarBuds’, batarya performansı anlamında ‘Choice Moecen’in çok daha gerisinde kalıyor. Bununla birlikte; yüksek sesle müzik dinlenmesi durumunda kulaklık, bir miktar dışarı ses verebiliyor. Kullanıcıların, kulaklığı ilk açtıklarında kutuya yerleştirip 10 saniye boyunca beklemeleri gerekiyor.  

Daha sonra kapak açıldığında, kulaklıklarda beyaz bir ışık yanıp sönmeye başlıyor. Bu durum, kulaklığın eşleşme modunun açıldığı ve ‘Bluetooth’ üzerinden bağlantı sağlanabileceği anlamına geliyor. Kulaklık aracılığıyla; çağrı kontrolü, müzik kontrolü ve sesli asistan kontrolü yapılabiliyor. Kulaklığın dokunmatik sensörüne iki kez tıklamak, müzik ve medyanın durdurulmasını veya başlatılmasını sağlıyor. Sağ kulağa iki kez tıklandığında bir sonraki medyaya, sol kulağa iki kez tıklandığında ise bir önceki medyaya geçiliyor. Benzer şekilde, herhangi bir kulağa iki kez tıklamak gelen çağrının cevaplanmasını ya da devam eden bir çağrının sonlandırılabilmesini mümkün kılıyor. Herhangi bir kulağa 2 saniye boyunca basılı tutulduğunda ise gelen çağrı, otomatik olarak reddediliyor. Kulaklıklardan birine üç kere tıklanması durumunda sesli asistana bağlanan kulaklıklar, kutusuna konulup kapağı kapatıldığında ise otomatik olarak kapanıyor.  

Honor Choice Moecen Kablosuz Kulaklık Batarya Performansı 

Honor Choice Kulaklık Batarya Performansı

Kulaklıklar 55 mAh, şarj kutusu ise 500 mAh kapasitesinde bir batarya ile geliyor. Yalnızca kulaklıklar; ortalama kullanımda 6 saat, yoğun kullanımda 4 saat pil ömrü sunuyor. Fakat şarj kutusundan şarj olan kulaklıkların kullanım ömrü, kutusuyla birlikte 24 saate varıyor. Şarj kutusu ise toplamda 1 saat 50 dakikalık bir sürede tamamen şarj oluyor. Dolayısıyla ‘Honor Choice Moecen’ kulaklık modelinin batarya performansı, kullanıcılara oldukça tatmin edici bir kullanım ömrü sunuyor. Bizim kullanımımızda; ürüne 24 saatlik yoğun bir kullanım testi yapmadığımız için kulaklığın, 3 haftaya yakın bir süre boyunca güç kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabildiğinin altını çizmek gerekiyor.  

Sonuç olarak ‘Honor Choice Moecen’ kablosuz kulaklık; ortalama bir dinleme deneyimi isteyen, günlük kullanım için kablosuz kulaklığa ihtiyaç duyan ve elektronik aksesuarlarda şarj derdi düşünmek istemediği için uzun kullanım ömrü arayan kullanıcılar açısından oldukça uygun bir seçenek olma niteliği taşıyor. Daha üst düzey bir ses performansı arayan, müzik kalitesindeki her detaya dikkat eden ve ‘Aktif Gürültü Önleme (ANC)’ özelliği isteyen tüketicilerin ise bütçeyi biraz daha zorlayarak başka alternatiflere göz atması gerekiyor. 

‘Honor Choice Moecen’ kablosuz kulaklık modelinin inceleme videosunu izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Honor Choice True Wireless Earbuds’ Kablosuz Kulaklık, Tek Şarjda 6 Saate Kadar Müzik Dinleme İmkanı Sunuyor 

Honor, ‘Choice Moecen’ Kablosuz Kulaklık Modelini Satışa Sundu 

Honor, ‘Choice CLEA’ Kablosuz Elektrikli Süpürge Modelini Tanıttı 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz