Facebook’a ait olan İnstagram için 2018 yılında tanıtılmış olan IGTV’nin ana ekran kısa yolu kaldırıldı. Facebook, etkileşim sayılarından memnun olmadığı için bu uygulamaya gittiğini söyledi. 

 Facebook, 2018 yılında İnstagram ile entegre çalışan IGTV’yi tanıtmıştı. IGTV’de daha uzun videolar paylaşılabiliyordu, bu şekilde Facebook, YouTube’a rakip olmak istemişti. Ama tanıtıldığı zamandan bu yana düşük olan etkileşimleri dolayısıyla İnstagram ana sayfasında olan, IGTV kısayolu kaldırıldı. Aynı zamanda IGTV’nin kendine ait bir uygulaması da var. Bu uygulama, IGTV’nin tanıtıldığı günden bu yana, Amerika’da 1 milyondan fazla indirmeye ulaşmış. Her ne kadar büyük bir rakam olsa bile Facebook için tatmin edici bir rakam değil. Çünkü aynı bölgede TikTok’un indirme sayıları IGTV’nin indirme sayılarının 80 katı.

Instagram, uygulama ana sayfasındaki IGTV simgesini kaldırıyor

Facebook şirket sözcüsünün söylediğine göre etkileşim sayılarının az olmasından ve İnstagram uygulamasının tasarımını her zaman basit tutmak istediklerinden dolayı IGTV kısa yolunun kaldırıldığını söyledi. Ama hala takip ettiğimiz profillerden ve keşfetten IGTV videolarına ulaşım sağlayabiliyoruz. Yani IGTV bitirilmedi sadece ana ekranda olan kısa yolu kaldırıldı. Aynı zamanda IGTV kısa yolunun, ana ekrandan kaldırılmasının, IGTV uygulamasının indirme sayılarını arttırabileceğini düşünüyor Facebook.    

Instagram’ın web sürümüne direkt mesajlaşma geliyor

IKEA gelmiş geçmiş en Instagram’lanası nesneyi üretti