Karcher Temizlik Makineleri

Alman teknoloji şirketi Karcher, 22 Mart Dünya Su Günü’nde su tasarrufunun önemine dikkat çekti. Su kaynaklarını daha verimli kullanmak için ipuçları paylaşan Karcher Türkiye Pazarlama Yöneticisi Kübra Gegin, şirketin geliştirdiği basınçlı yıkama ve buharlı temizlik makineleri ile temizlik yapılırken harcanan suda yüzde 80 tasarruf sağlandığına işaret etti.  

Alman teknoloji şirketi Karcher, 22 Mart Dünya Su Günü’nde su tasarrufunun önemine dikkat çekti. Kuruluşundan bu yana dünyanın her yerinde çevre konusuna ayrı bir önem gösterdiğine ve bu konuda çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiğine işaret eden şirketin, geliştirdiği ürünlerde de su konusunda tasarruf sağlamayı ön planda tuttuğu dile getirildi. Su kaynaklarını daha verimli kullanmak için ipuçları paylaşan Karcher Türkiye Pazarlama Yöneticisi Kübra Gegin, şirketin geliştirdiği basınçlı yıkama ve buharlı temizlik makineleri ile temizlik yapılırken harcanan suda yüzde 80 tasarruf sağlandığını dile getirdi.  

Karcher’in geliştirdiği basınçlı yıkama makinelerinin, sudan ciddi ölçüde tasarruf sağladığını aktaran Kübra Gegin, konuya ilişkin açıklamasında “Saat başı bahçe hortumundan 3.500 litre su akar. Karcher’in yüksek basınçlı yıkama makineleri ise sadece 400-600 litre su kullanarak, gereğinden fazla su harcamanızı engeller. Basınçlı yıkama makinelerimiz su tasarrufu sağlamanın yanı sıra yüksek basınç teknolojisi sayesinde daha etkin temizlik sağladığı için kimyasal kullanımına olan ihtiyacı azaltırken çevreye de zarar vermenizin önüne geçer. Saatte 3.100 litre su tasarrufu imkanı sunan basınçlı yıkama makineleri, yüzde 80 daha az su kullanımı ile işlem süresini de kısaltarak etkin ve çevreci bir temizlik sağlıyor” ifadelerini kullandı.  

Karcher buharlı temizlik makineleri, bir litre sudan bin 700 litre buhar üretiyor

Karcher Buharlı Temizlik Makineleri

Kullanıcıların genel ev temizliğinde su tasarrufu sağlayarak ev ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlayacak bazı ipuçlarını da paylaşan Kübra Gegin, zemini temizlerken bile sudan tasarruf edilebileceğini belirterek şu bilgileri verdi: “Zemini paspaslamadan önce süpürmek gerekir. Bu, kaba kirleri temizler. Böylece silme suyuna karışmaz, dolayısıyla suyu daha uzun süre kullanılabilirsiniz. Karcher’in ikisini aynı anda yapan zemin temizleme teknolojilerini tercih ederek hem zaman hem de sudan tasarruf sağlayabilirsiniz. Doğru sırayla yapılan temizlik, kovanın içindeki suyu sık sık değiştirmenizi engeller. Bu nedenle işe en temiz odadan başlamalı ve daha sık kullanılan alanlara doğru ilerlemelisiniz. 

Temizlik sırasında buharlı bir temizleyici kullanmanız her zaman tasarruf yapmanızı sağlar.  Karcher buharlı temizlik makineleri bir litre sudan 1.700 litre buhar ürettiği için, temizlik sırasında yüzde 80 oranında su tasarrufu sağlarsınız. Kirin türüne bağlı olarak bu, yaklaşık 75 metrekarelik bir zemin yüzeyinin temizlenmesi için yeterlidir. Paspas ve kova ile silme işi aynı yüzey için beş litre su gerektirir. Buhar yardımıyla sadece zeminleri değil, aynı zamanda armatürleri, derz aralarını veya duşa kabinlerini herhangi bir kimyasal madde kullanmadan temizleyebilirsiniz. Duşakabin, fayans, mutfak tezgahı, pencereler, fırın içi gibi hassas yüzeyleri temizlerken çok fazla su ve kimyasal kullanılıyor; bu anlamda buharlı temizlik makineleri çevreyi koruyarak hijyen sağlıyor.” 

Karcher, 2012’de Küresel Doğa Fonu (GNF) ile iş birliği içinde ‘Dünyaya Temiz Su’ girişimini başlattı

Karcher Dünyaya Temiz Su

Küresel Doğa Fonu (GNF) ile iş birliği içinde 2012’de “Dünyaya Temiz Su” girişimini başlattıklarını da aktaran Karcher Türkiye Pazarlama Yöneticisi Geginşirketin ayrıca Almanya’daki Bühlertal fabrikasında kendi atık su arıtma tesisini kurarak buradaki geri dönüşüm sistemi sayesinde her sene 75 bin m3 suyu dünyaya geri kazandırdığını belirtti. Birleşmiş Milletler’in dünya üzerinde 1 milyar 400 milyon insanın susuz kaldığını açıkladığını ifade eden Gegin, yapılan araştırmaların 2025 yılında 2 milyar ve 2050 yılında 7 milyar kişinin su bulma ihtimalinin kalmayacağını ortaya koyduğunu da söyledi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Karcher VC 5 Premium’ Kablosuz Süpürge, Minimum Enerji ile Maksimum Temizlik Vadediyor 

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini İnceleme | Su Şişesi Boyutunda Şarjlı El Süpürgesi! 

Evcil Hayvan Sahiplerine Ev Temizliği İçin İpuçları! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz