Riot Games tarafından geliştirilen ve merakla beklenen League of Runeterra oyunu bugün saat 22.00’den sonra açık beta dönemiyle oyunseverlerin karşısına çıkacak.

League of Legends’in 10. yıl etkinlerinde duyurulan 5 oyundan biri olan Legends of Runeterra kısa süre önce geçirdiği ön izleme döneminden sonra bugün açık beta olarak bekleyenleriyle buluşacak. Aynı etkinlikte duyurulan Wild Rift, Project A, LoL Esport Manager, Project L isimli oyunlar ise şu an için hala geliştirilme döneminde.

Legends of Runeterra’ya ücretsiz olarak herkes erişebilecek

Riot Games, yeni oyunlarından Legends of Runeterra için kapalı beta dönemini atlayıp doğrudan açık beta dönemine geçiş yapıyor. Bu kapsamda 24 Ocak saat 22.00’da açık beta resmi olarak başlayacak ve LoR’a dileyen herkes ücretsiz olarak erişebilecek.

Açık beta döneminde yeni bir dereceli modu, sosyal panel ve arkadaşlara meydan okuma özelliği kart oyunu severlerle buluşacak. Ayrıca oyunun kişiselleştirilmesi için üç yeni muhafız ve altı yeni oyun tahtası da eklendi. Ek olarak 20’den fazla kart da güncellendi. Açık betadan sonra oyuncuların hesapları sıfırlanmayacak ve bu süreçte kazandıkları içerikleri koruyacaklar. Ayrıca 20 Ocak öncesi ön kayıt yaptıran her oyuncu, oyunun resmi çıkışında özel bir muhafız olan Ay Şaşkını Poro kazanacak.

LoR 2020 yılında hem PC’de hem de mobil cihazlarda piyasaya sürülecek ve platformlar arasında oynanabilir olacak.

Japonya ve Kore’de 2019’da en çok indirilen oyun yakında Türkiye’de

2019 yılında en çok konuşulan oyun: Fate/Grand Order