LyricsTraining Nasıl Kullanılır?

Bu haberimizde sizlere dil öğrenmeyi, özellikle de kelime haznenizi geliştirmeyi keyifli hale getiren bir uygulamadan bahsedeceğiz. LyricsTraining ile İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Japonca olmak üzere diğer başka dillerde hem kulağınızı hem kelime haznenizi geliştireceksiniz. İşte; ‘LyricsTraining nedir’? ‘LyricsTraining Nasıl Kullanılır’? ‘LyricsTraining ücretli mi’? ‘LyricsTraining karaoke’. ‘LyricsTraining avantajları’.

Dil öğrenmek pek çoğumuz kabul olduğu için buna yardımcı olabilecek mobil uygulamalar da bir o kadar fazla. Biz de yazımızda bu uygulamalardan birine yer verdik ve  LyricsTraining uygulamasını adım adım anlattık. İşte; LyricsTraining nedir’? LyricsTraining Nasıl Kullanılır’? LyricsTraining ücretli mi’?LyricsTraining karaoke. LyricsTraining avantajları. Detaylar haberimizde… 

LyricsTraining Nedir? 

 

 

 

LyricsTraining; Bir yandan sevdiğiniz şarkıları dinlerken diğer yandan da sözlerini öğrenerek, kelime bilgisi kazanabileceğiniz, dilinizi geliştirebileceğiniz ve dil öğrenebileceğiniz bir uygulamadır. Şarkıdaki eksik kelimeleri seçerek dolduruyorsunuz. Böylece kelime hazneniz güçlenirken, bu kelimelerin yazılışıyla birlikte nasıl telaffuz edildiğini de öğreniyorsunuz. Peki; ‘LyricsTraining nasıl Kullanılır’? LyricsTraining ücretli mi’? LyricsTraining karaoke. LyricsTraining avantajları’.

LyricsTraining Nasıl Kullanılır? 

LyricsTraining Nedir?

LyricsTraining uygulamasında ‘get started’ yazısına geliyorsunuz.  

LyricsTraining Nedir?

Daha sonra öğrenmek istediğiniz diller arasından seçim yapıyorsunuz. Uygulamada 14 dil seçeneği yer alıyor. İngilizce’yi seçerek devam ediyorum.  

LyricsTraining Nedir?

Ardından email, kullanıcı adı ve şifre bilginizi girerek hesap oluşturuyorsunuz. 

LyricsTraining Nedir?

Uygulamayı ilk kez kullanmaya başlayacağımız için seviye 1 olarak görünüyoruz. Ayrıca fotoğrafta gördüğünüz gibi wordslyrics ve days ifadeleri yer alıyor. Bunlar kelimeler, şarkı sözleri ve günler anlamına geliyor. Eğer çalışmak istediğiniz dili değiştirmek isterseniz sol üstte okla gösterdiğimiz alana dokunuyorsunuz. 

LyricsTraining Nedir?

Benim seçtiğim dil İngilizce olduğu için karşıma bu dilde şarkılar çıktı. Ayrıca ‘genres’ yani türler alanından da dinlemek istediğiniz müzik türünü seçebiliyorsunuz. Ben şarkıda kelimeleri daha rahat anlayabilmem için daha soft bir tarz seçiyorum. Yeni başlayanlar için de anlaşılabilir olmasından dolayı tarzınız olmasa bile daha yumuşak müzik türlerinden seçmesini öneririm.  

LyricsTraining Nedir?

Müzik türünün ardından bir de şarkınızı seçiyorsunuz. Daha sonra ‘multiple choice’ ve  karaoke olmak üzere nasıl dinlemek istediğinizi belirliyorsunuz.  

LyricsTraining Nedir?

Multiple Choice’ yönteminde acemi, orta, ileri ve mükemmel seçenekleri yer alıyor. Örneğin buradan acemi seçeneğini tercih ediyorum ve bu dinleme yöntemiyle uygulamayı nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğim. 

LyricsTraining Nedir?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi altta da şarkının sözleri akıyor ve diğer yandan da şarkıyı dinliyorsunuz. Bu sözler arasında şarkının bazı kelimeleri eksik yazılmış ve siz dinlerken bu eksik kelimeleri aşağıda gördüğünüz seçenekler arasından bulmaya çalışıyorsunuz. Böylece hem şarkıya kulağınızı vererek kelimeleri anlamaya çalışıyor ve nasıl telaffuz edildiğini idrak ediyorsunuz, dil öğreniyor ve pekiştiriyorsunuz. 

LyricsTraining Karaoke 

LyricsTraining Nedir?

Karaoke’ yöntemine geldiğinizde ise bildiğimiz karaokeden bahsedeceğiz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir yandan şarkıyı dinlerken diğer yandan da altta şarkının sözleri yer alıyor ve siz de söylüyorsunuz. Tabii profesyonel karaoke de olduğu gibi kelimeleri yanlış söylediğinizde herhangi bir uyarı söz konusu olmuyor. Fakat bu yöntemle de kelimeleri duyarak telaffuz ediyorsunuz, böylece dilinizi güçlendiriyor.  

LyricsTraining Nedir?

Uygulamada altta ‘activity’ seçeneğine geldiğinizde dinlediğiniz şarkıları ve doğrularınızı, yanlışlarınızı göreceksiniz. 

LyricsTraining Nedir?

Vocabulary’ seçeneğine geldiğinizde kelime bilginizle karşılaşacaksınız. Kelime bilgisi, kelimeleri ne kadar hızlı anlayıp seçebildiğinizle de alakalı.  

LyricsTraining Nedir?

Awards’ sizin seviyenizi gösteriyor.  

LyricsTraining Ücretli mi? 

LyricsTraining Nedir?

‘Profile’ seçeneği ise anlayabileceğiniz gibi profil hesabınızı ifade ediyor. Burada hesap, aktivitelerinizi, yine kelime bilginizi, ödüllerinizi, beğendiğiniz şarkıları görebiliyor ve uygulamadan çıkış yapabiliyorsunuz. LyricsTraining uygulamasında buraya kadar bahsettiklerimizi ücretsiz olarak kullandık fakat uygulamanın bir de premium paketi bulunuyor. Premium paket aylık 23,99 TL iken yıllık ise 142, 99 TL olarak ücretlendiriliyor. Ücretsiz kullandığınızda şarkıları açmak karaoke veya çoktan seçmeli yöntemiyle dinlemek için belli bir süre bekleyebiliyor. Premium pakette beklemeden şarkıları açabiliyorsunuz. Bununla birlikte kelimeleri, cümleleri sınırsız çevirebiliyorsunuz. Bir kullanıcı olarak premium pakette önemsediğim nokta çeviri özelliği oldu.  

LyricsTraining avantajları’ arasında söyleyebileceğim şey, dil öğrenmeyi keyifli hale getiren bir uygulama olmasıdır. Ücretsiz de kullanılabiliyor olması da ayrıca önemli. Uygulamada her tarza hitap eden şarkılar yer alıyor ve yine her tarzın klasik parçalarını bulmak da mümkün. Bu nedenle uygulamada kült olmuş, sevdiğiniz şarkılara denk geliyorsunuz. Bu durumu da ‘LyricsTraining avantajları’ arasında sayabiliriz.

Diğer yandan uygulamada, yukarıda bahsettiğim gibi diliniz iyi değilse ve kulağınız o dile aşina değilse soft şarkılar seçmelisiniz. Çünkü; hızlı ve sert şarkılarda kelimeleri anlamakta zorlanacak bu da sürekli yanlış yapmanıza neden olacak ve öğrenmenizi de zorlaştıracaktır. Dolayısıyla kelime haznenizi ve kulağınızı geliştirdikçe sert şarkılara ve daha zor şarkılara doğru yönelebilirsiniz. LyricsTraining, dil öğrenmeyi vadetse de daha çok dil ve kelime geliştirmeye yönelik bir uygulama olduğu düşüncesindeyim. En azından o dile karşı bir kulak olması gerektiği kanaatindeyim. Aksi halde sıfırdan ya da tek başına dil öğrenmenizi sağlayabilecek yeterlilikte bir uygulama değil. Uygulamayı eğer dil çalışıyorsunuz bu çalışmanın yanında yardımcı olmak amacıyla kullanabilirsiniz.  

LyricsTraining uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

 Trump’ın Facebook ve Instagram Hesapları Açıldı

Xiaomi’nin İlk Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefonunun Görüntüleri Sızdı

Akıllı Saatler, Semptomlardan Önce Koronavirüsü Tespit Edebiliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz