Netflix'te İzlenmesi Gereken En İyi Dram Filmleri 2020

Dijital ortamda orijinal içerikler üreterek dijital yayıncılıkta öncü olan Netflix, zengin içeriğiyle kısa zamanda vazgeçilmez bir hal aldı. Platformun en çok dikkat çeken yapımları ise Netflix dram filmleri oldu. En iyi Netflix dram filmleri ve Netflix dram film önerileri 2020 deyince akla gelen kaliteli filmler işte burada!

Dijital yayın platformu Netflix, sektördeki hakimiyetini giderek artırdı ve Türkiye’de de izleme alışkanlıklarını değiştirmeyi başardı. Hem orijinal içerikler üretmek için kaliteli isimlerle çalışan hem de sevilen filmleri arşivine katan Netflix’te seçim yapmak zor olabiliyor. Netflix dram filmleri ise platformun en çok izlenen yapımlar arasında yer alıyor. Netflix’teki en iyi dram filmleri deyince akla gelen Netflix dram film ve Netflix aşk dram filmleri listesini sizin için hazırladık. Patlamış mısırlarınız hazırsa işte karşınızda Netflix dram filmleri öneri listesi!

Netflix Dram Filmleri Türk İçerikleri

Netflix güzel dram filmleri arasında Eşkıya, Vizontele, Babam ve Oğlum, Kelebeğin Rüyası gibi Türk sinemasının kült filmleri de yer alıyor. Bu listede son dönemlerde çekilen ve mutlaka izlemeniz gereken en iyi Netflix dram filmleri Türk içeriklerini derledik.

4) Dedemin İnsanları (2011) – IMDb: 8

netflix en iyi dram filmleri

Çağan Irmak’ın en sıcak filmlerinden Dedemin İnsanları ile başlayalım. İzmir’in küçük bir kasabasında dedesi, anneannesi, annesi, babası ve küçük kardeşiyle yaşayan Ozan’ı izliyoruz. Ailenin kökeni Girit’e dayanıyor ve Ozan’ın dedesi Mehmet de mübadeleyle gelen ve “gavur” denilen bir Girit göçmeni. Doğduğu yerle bağını kendince sürdürmeye çalışan dedesiyle çatışan Ozan’ın büyüme öyküsünü siz de çok seveceksiniz.

3) Yedinci Koğuştaki Mucize (2019) – IMDb: 8.3

Netflix dram filmleri öneri

Netflix en iyi dram filmleri arasında yer alan ve ABD, Fransa gibi ülkelerde de en çok izlenenler listesine giren Yedinci Koğuştaki Mucize, bir babanın adalet arayışının öyküsü. 1983’te bir Ege kasabasında geçen filmde Memo ve 7 yaşındaki kızını izliyoruz. Sıkı yönetim komutanının küçük kızı öldürülünce Memo haksız yere suçlanıyor ve idam cezası alıyor. Acaba adalet yerini bulacak ve Memo kurtulacak mı?

2) Bizim İçin Şampiyon (2018) – IMDb: 8.4

netflix en iyi dram filmleri

Vizyona sessiz sedasız giren ama kalitesiyle izleyicileri aylarca sinema salonuna çeken Bizim İçin Şampiyon kesinlikle Netflix dram filmleri en iyiler ve Netflix dram aşk filmleri listelerinin önemli parçalarından. Doksanların efsane yarış atı Bold Pilot ve ünlü jokey Halis Karataş’ı anlatan biyografi filmi yaşama, tutkulara, kazanmaya ve kaybetmeye dair vurucu bir anlatıma sahip. Efsane ikili Bold Pilot ve Halis Karataş’ın öyküsünün yanı sıra Begüm Atman’ın mücadelesini de anlatan filmi mutlaka görün.

1) Dağ II (2016) – IMDb: 8.9

Netflix'te izlenmesi gereken dram filmleri

Sinemada 3 milyon kişiden fazla insanın izlediği ve hala yankıları devam eden Dağ 2, Netflix’te izlenmesi gereken dram filmleri içinde aksiyonu da ele almasıyla öne çıkıyor. Teröristlerden kurtulan Oğuz ve Bekir, 6 sene sonra Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılıyor. Bu kez görevleri Kuzey Irak’ta teröristlerce kaçırılan bir gazeteciyi kurtarmak. Ancak düşman sadece teröristler değil, birbiriyle çatışan sayısız kuvvet ve kendi içlerindeki çatışmalar da bu görevin diğer cepheleri.

Dünya Sinemasından Netflix Dram Film İçerikleri

5) Rush (2013) – IMDb: 8.1

en iyi netflix dram filmleri

Son yılların en sevilen spor dramalarından olan Rush, 1970’lerin efsane yarış pilotları James Hunt ve Niki Lauda’nın öyküsünü anlatıyor. Formula 3’te başlayan rekabetlerini Formula 1’e taşıyan “playboy” Hunt ve sürüş dehası Lauda’nın pistte ve pist dışındaki rekabetinin sürükleyici öyküsünü kaçırmayın.

4) Se7en (1995) – IMDb: 8.6

netflix dram tavsiye

Polisiye sinema için bir köşe taşı sayılan Se7en, Netflix dram filmler arasında özel bir yere sahip. Bir seri katil yedi ölümcül günahı işleyenlerin peşinde koşar ve iki deneyimli dedektif bu cinayetleri çözmenin yolunu arar. Klişe görünen bu öyküyü sürükleyici yapansa katilin hayal gücü ve dedektiflerin hırsının gitgide tırmanması.

3) Crash Landing On You (2019) – IMDb: 8.8

Netflix'te izlenmesi gereken dram filmleri

Pek bilinmeyen bir Netflix dram ve aşk filmiyle devam edelim. Güney Koreli Yoon Se Ri, yamaç paraşütüyle Kuzey Kore’ye ani bir iniş yapmak zorunda kalınca Ri Jeong Hyeok adlı bir asker onu koruyor. Zamanla aralarında imkansız bir aşk başlayan ikilinin öyküsünü izlerken pişman olmayacaksınız.

2) The Godfather (1972) – IMDb: 9.2

netflixteki en iyi dram filmleri

Dünya sinemasının klasikleşen serilerinden olan The Godfather, 1940’ların Amerika’sında yaşayan bir İtalyan mafya ailesini anlatıyor. Suikast girişiminden sonra işleri yürütmeyi diğer aile bireylerine bırakmayı düşünen Don Corleone’yi anlatan destansı serinin diğer filmlerini de Netflix’ten izleyebilirsiniz.

1) The Shawshank Redemption (1994) – IMDb: 9.3

netflix dram filmi tavsiye

Yıllarca IMDb en iyi filmler listesinin tepesinden inmeyen Esaretin Bedeli, kesinlikle Netflix dram filmlerindeki en iyi içerik listesinin bir parçası. Stephen King’in Different Seasons kitabındaki bir öyküden uyarlanan bir hapishane filmi olan Esaretin Bedeli, Andy Dufresne ve Red adlı mahkumların hapishane günlerini anlatıyor. Eşini ve onun sevgilisini öldürmekle suçlanan Andy, müebbet hapis cezası alır ve korkunç bir hapishane olan Shawshank’e gönderilir. Yaşama tutkusunu bırakmayan Andy, orada umutsuz bir mahkum olan Red’le tanışır. Bir noktadan sonra oldukça sürprizli bir hal alan Esaretin Bedeli Netflix’teki en yüksek IMDb puanına sahip filmi.

İlginizi Çekebilir:

Duygularınızı Oynatacak En İyi Netflix Dram Dizileri

Netflix, 1 Ay Deneme Süresi Özelliğini Türkiye’de Tekrar Kullanıma Açtı 

Gerilim Severler için En İyi Netflix Gerilim Dizileri

Tekno Safari YouTube kanalına abone olun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz