Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram Hesapları

‘Sinemaseverlerin takip edebileceği ınstagram hesapları’ listesiyle karşınızdayız. İşte; ‘Instagram’da sinemayı takip edebileceğiniz hesaplar.’ ‘Instagram’da en iyi film hesapları.’ ‘Sinemaseverlerin takip etmesi gereken ınstagram hesapları.’ ‘Instagram sinema.’

Instagram, çoğunlukla kendi hikâyelerimizi ve fotoğraflarımızı paylaştığımız bir platform. Fakat diğer yandan belli nitelikte hesapları takip etmekten de keyif alıyoruz. Bu anlamda en prim yapanlardan biri de sinemaseverlerin gözdesi olan film içeriklerinin paylaşıldığı hesaplar oluyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak sinemaya dair ınstagram’da takip edebileceğiniz en iyi hesapları listeledik. İşte; ‘Sinemaseverlerin takip edebileceği ınstagram hesapları.’ ‘Instagram’da sinemayı takip edebileceğiniz hesaplar.’ ‘Instagram’da en iyi film hesapları.’ ‘Sinemaseverlerin takip etmesi gereken ınstagram hesapları.’ ‘Instagram sinema.’

Sinemaseverlerin Takip Edebileceği Instagram Hesapları

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram Hesapları

  • Cinemaloverr
  • Film Hafızası
  • MUBI Türkiye
  • Karşı Sinema
  • Bağımsız Sinema
  • Sinefesto
  • Bir Film
  • Kısacık Film
  • Filmswithcolors
  • FilmLoverss
Cinemaloverr

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıInstagram’da sinemayı takip edebileceğiniz hesaplar listemize en popülerlerinden biri olan Cinemaloverr ile başlıyoruz. Kült filmler ve dünya sinemasından paylaşımların yapıldığı hesabı takip ederek ne izleyeceğinize karar veremediğiniz anlarınıza bir çözüm olabilir. Hesap, kimi zaman bir filmin vurucu repliklerini paylaşıyor kimi zaman da en çok konuşulan ve en popüler olan sahnelerden bir video kesit paylaşımı yapıyor. Özellikle de kült filmler konusunda en güzel fikirleri alabileceğiniz nitelikte bir hesap olduğunu söyleyebiliriz.

Film Hafızası

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıAynı şekilde Film Hafızası da ınstagram sinema hesapları arasında en çok takip edilenlerden biridir. Film Hafızası daha çok fotoğraflı paylaşımları tercih ediyor. Diğer yandan filmin yanı sıra diziler ve yeni sezonları hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Festival filmlerinden pek çok öneri bulabileceğiniz hesap, web sitesi üzerinden de film incelemeleri yapıyor.

MUBI Türkiye

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıMUBI Türkiye yalnızca bir ınstagram hesabı değil aynı zamanda dijital film izleme platformları arasında yer alıyor. Popüler kültür yerine daha çok, kült olan ve olmaya aday yapımların peşine düşen sinema tutkunları için oldukça ideal bir hesap. Mubi.com’da gösterimde olan filmleri paylaşan hesap, en çok da filmlerden videoları post olarak paylaşıyor.

Karşı Sinema

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıKarşı Sinema diğer hesaplara göre takipçi sayısı daha az olan bir hesap. Yine kült olmuş yapımların olduğu hesap, filmlerden çoğunlukla fotoğraf paylaşıyor. Bunun yanı sıra listemizde yer verdiğimiz diğer hesaplar kadar yoğun paylaşımlar yapmasa da takip edilmeye değer olduğunu söyleyebiliriz.

Bağımsız Sinema

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıBağımsız Sinema da yine bir tarzı olan ınstagram sinema hesaplarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’den ve dünyadan bağımsız film incelemelerinin ve paylaşımlarının yapıldığı hesapta, oldukça güzel film önerileri edinebilirsiniz. Bu filmler üzerine yazılan incelemeleri ise hesabın web sitesinden okuyabilirsiniz. Dolayısıyla hem ‘ne izlesem’ diye düşünenler için film tavsiyeleri veriyor hem de incelemeler ile filmler hakkında daha detaylı fikir sahibi olmanıza olanak tanıyor.

Sinefesto

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıListemize sırada Sinefesto ile devam ediyoruz. Bu hesapta hem film hem de dizi içeriklerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda hesap, türlere göre hazırladığı en iyi film listeleri konusunda da oldukça başarılı. Bu nedenle film tavsiyesi almayı sevenlerin takip edebileceği en iyi hesaplardan biri olarak listemizdeki yerini alıyor.

Bir Film

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıInstagram’da en iyi film hesapları listemizde sırada Bir Film yer alıyor. Vizyona giren filmler hakkında da paylaşımlar yapan hesap sayesinde sinemada ne izleyebileceğinizi de öğrenebiliyorsunuz. Dolayısıyla daha güncel içerikler paylaşması nedeniyle diğer hesaplardan ayrılıyor. Aynı zamanda hesap, hem video hem de fotoğraf postları paylaşıyor.

Kısacık Film

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıAdından da tahmin edebileceğiniz gibi Kısacık Film hesabı, çeşitli filmlerin belli kesitlerinden kısa video postlar paylaşıyor. Ancak hesap, diğer sayfalar gibi yoğun paylaşımlar yapmıyor. Fakat video post paylaşımları, film önerileri almak isteyenlerin daha çok tercih ettiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte Kısacık Film’i takip edecek olanlara Kısacık Music hesabını da önerebiliriz. Kısacık Film’e bağlı olan bu hesapta da oldukça keyifli müzik paylaşımları oluyor.

Filmswithcolors

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıFilmswithcolors ınstagram’ın yeni sayılabilecek içerik üreten hesaplarından biri. Burada diğer hesaplarda olduğu gibi standart paylaşımlardan ziyade tasarımın da ön plana çıktığını görüyoruz. Hesapta filmlerden veya dizilerden en çok ses getiren repliklerle birlikte postlar paylaşılıyor.

FilmLoverss

Sinemaseverlerin Takip Etmesi Gereken Instagram HesaplarıTürkiye’nin bağımsız sinema platformlarından biri de FilmLoverss’dır. Bir web sayfası da bulunan hesabın paylaşımları daha çok sinema dünyasından haberler şeklinde gerçekleşiyor. Bu hesap aracılığıyla çekimleri tamamlanan filmler, başrol oyuncuları, yeni sezonuyla başlayacak olan dizileri öğrenebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir:

Netflix Türkiye Aralık 2021 Takvimi – Netflix Aralık Programı

BluTV’de İzleyebileceğiniz En İyi Romantik Filmler

Vivo Y21s inceleme: Kamerası nasıl? Alınır mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz