Binance’in kendi kripto para birimi BNB, bir buçuk yılda değerini 1000’e katladı. Popüler altcoinlerden biri olan BNB fiyatı 500 doları geçerek tüm zamanların kendi rekorunu kırmış oldu.

Tesla, Microsoft ve VISA gibi büyük şirketlerin kripto para birimlerini tanıması ve artık ödeme almaya başlamasının ardından, tüm dünyanın gözü de dijital para birimlerine yöneliyor. Şirketlerin yanı sıra devletler de kripto para birimleri hakkında çalışmalarını sürdürüyor. Neredeyse her hafta yeni bir DeFi ürün ya da kripto para birimi de piyasaya çıkmaya devam ediyor. Yatırımcılar ise, özellikle yeni kripto para birimlerine yönelerek kazanç sağlamaya çalışıyor. En büyük kripto para borsalarından olan Binance de kendi kripto parası olan BNB de sadece bir buçuk yılda değerini 1000 kat artırmayı başararak kendi rekorunu kırdı. 

Biance platform kullanıcılarının yeni favori kripto para birimi olan BNB (Binance Coin) özellikle son dönemlerdeki artışıyla daha da fazla yatırımcı çekiyor. Nisan ayının başında ciddi atılımlar gören BNB, yatırımcılara sağladığı kar ve avantajlarla pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. 

BNB ‘nin fiyatı 500 doları aşarak rekor kırdı

Binance Coin’in değerine bakıldığında, kripto paranın 500 doları aştığı görülüyor. Bu değer BNB’nin tüm zamanların rekoru olarak görülüyor. Oldukça düşük bir noktadan piyasaya sürülen BNB, son olarak 29 Mart’ta 263 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Yaklaşık iki haftalık süre zarfından sonra ise değerini yüzde 82 artıran BNB, son yedi günde ise yüzde 53’lük bir artış yaşadı. BNB’nin son bir yıldaki artışı ise yüzde 3485 oldu. Bu bağlamda değerini bir yılda 350 katına çıkaran kripto para, son bir buçuk yılda ise yüzde 1000 değer kazandı. 

Pek çok analist ise, BNB’nin ilerleyen zamanlarda değerini daha da artıracağı yönünde tahminler yapıyor. Bunun yanı sıra BNB’nin kurucusu CZ, geçen günlerde Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, BNB’nin değerinin daha da yükseleceğini ima eden bir paylaşımda bulundu.

CZ paylaşımında: “Coinleri yaktığınızda sonsuza kadar dolaşımdan kaldırmış olursunuz. Kalan coinlerin değerini yükseltir. BNB yakımı birkaç gün içinde! Yatırım tavsiyesi değildir!” ifadelerini kullandı. 

CZ’nin söz konusu paylaşımındaki coin yakımının daha da fiyatı artırabileceği ifadesi, temel işletme mantığıyla aynı noktada. Yani bir mal azalırken talep azalmazsa fiyat artar mantığında bakıldığında, BNB’nin ilerleyen dönemlerde daha da artacağı yaklaşımı doğru olabilir. Elbette ki haberimizdeki bu ifadelerin bir yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmekte fayda var. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Datça Belediyesi Kripto Para Birimi Çıkaracağını Duyurdu

Signal, Gizlilik Odaklı Bir Kripto Para ile Ödeme Özelliğini Test Ediyor

Hindistan’da Kripto Para Ticaretini Suç Sayacak Yasa Tasarısı Hazırlanıyor

Süveyş Kanalı Krizi, Mars’ın İlk İnsanlı Şehri, Yemeksepeti Hacklendi | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz