Cuma, Ocak 22, 2021
Ana Sayfa Dijital Takasla Alışveriş Uygulaması Barty, Kategori Sayısını 18’e Çıkardı 

Takasla Alışveriş Uygulaması Barty, Kategori Sayısını 18’e Çıkardı 

Takasla alışveriş uygulaması Bartypandemi döneminde 5 milyon lira değerleme ile aldığı yatırım sonrasında kategori sayısını 18’e çıkardı. Barty kurucusu Semih lıçgedik, konuya ilişkin açıklamasında kullanıcıların yeni sistem ile çoklu kategoride çapraz takas yapabileceklerine işaret etti.  

Geçen yılın Kasım ayında kurulan takasla alışveriş uygulaması Bartypandemi döneminde 5 milyon lira değerleme ile aldığı 1 milyon liralık yatırım sonrasında çalışmalarına hız verdi. Yatırım ile 3 kat büyüyerek kullanıcı sayısını 30 bin seviyesine çıkaran platform, kategori sayısını 18’e çıkardığını açıkladı. İlk olarak kitap kategorisi ile hayata geçen Barty’de; artık oyundan telefona, bilgisayardan ofis kırtasiye malzemelerine, müzik aletlerinden spor aletlerine 18 ana kategori ve 4 bin 900 alt kategoride, binlerce 2. el ürünün takas edilebildiği ifade edildi. 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Barty kurucusu Semih Kılıçgedik, açıklamasında “Kullanıcılar yeni sistem ile çoklu kategoride çapraz takas yapabilecekler. Özellikle oyun ve oyun konsolları, telefon ve telefon aksesuarları, bilgisayar ve ofis/kırtasiye kategorilerimize yoğun ilginin olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar sıklıkla bu kategorilerden ürün verip başka kategorilerden ürün alıyorlar” ifadelerini kullandı.  

Barty’yi ilk günden beri dönüşüm ekonomisinin bir unsuru olarak tasarladıklarını ifade eden Kılıçgedik, açıklamasında ayrıca “Döngüsel ekonomide ürünlerin yeniden kullanımını destekleyen C2C 2. el eşya pazarında küresel nakitsiz alışveriş platformu olmak vizyonu ile çıktığımız yolda dönüşüm ekonomisinin en önemli elementinin ürünleri yeniden kullanmak ve kullanım ömürlerini uzatmak olduğuna inanıyoruz. İnsanlara atıl duran ürünlerini ekonomiye kazandıracak, bilinçli tüketimi destekleyerek çevreye zararı azaltmayı amaçlayan kullanıcı dostu bir uygulama sunmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Barty uygulaması içerisindeki kategori sayısı artışı, aktif kullanıcı sayısında da yükselişe neden oldu

Barty Uygulaması

Barty uygulaması kurucusu Kılıçgedik, kuruluş yolculuklarına kitap kategorisiyle başladıklarının da altını çizdi. Kılıçgedik, daha sonra açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Ancak pandemi süreci bize bu alana olan ilgiyi ve potansiyeli daha net gösterdi. 2020 yılı Eylül ayı itibariyle Barty’yi sadece kitapların takas edildiği bir platform olmakla sınırlı kalmayıp elektronikten hobiye, oyundan müzik eşyalarına; spor aletlerinden bebek ürünlerine 18 farklı kategoride hizmet verecek yeni deneyime taşıdık.” 

Diğer yandan; platform kurucusu, kategori sayısındaki artış ile birlikte aktif kullanıcı sayılarının da hızlı bir şekilde yükselişe geçtiğine işaret etti. Barty’nin yeni dünyasında en çok ilgi gören ürünlerin ise oyun ve oyun konsolları, telefon ve telefon aksesuarları, bilgisayar, kitap ve ofis/ kırtasiye malzemeleri olduğu ve kullanıcılardan gelen yoğun talep doğrultusunda bu kategorilerin öne çıkarıldığı belirtildi. Kılıçgedik ayrıca, her eşyanın değerinde el değiştirmesini sağlarken 2. el ve takas pazarlarında nakitsiz alışveriş ile oyunun kurallarını değiştirmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Nakitsiz Alışveriş Platformu Barty, 5 Milyon Liralık Değerleme ile Yatırım Aldı

Online Bitki Platformu Bloomscape 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Amazon Mobil Oyuncular için GameOn Uygulamasını Yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR