Geçtiğimiz ay Twitter’da test edilmeye başlanan ‘ortak tweet’ özelliği, ülkemizde kullanılmaya başlandı. Şu an sadece belirli kullanıcıların kullanımına açık olan yeni özellik sayesinde arkadaşlarınızla birlikte tweet atabileceksiniz.

Yakın zamanda Elon Musk tarafından satın alınan Twitter’a, yepyeni bir özellik geleceğinin haberini geçtiğimiz aylarda verilmişti. Özellik, Kanada ve ABD gibi ülkelerde belli kullanıcılarla test ediliyordu. ‘CoTweets’ yani ‘ortak tweetler’ olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların birlikte tek bir tweet atmasına imkân tanıyor.

Son gelişmeyle bu özellik Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Ülkemizdeki bazı Twitter kullanıcıları, platform üzerinden ortaklaşa tweet attı. Çiftlerin Facebook ortak hesap açması gibi birlikte tweet atmasını sağlayacak yeni özelliğin neden çıkarıldığına ve nasıl kullanıldığına göz atalım.

Ortak Tweetler Böyle Görünüyor

İçerik üreticisi Onur Özcan’dan gelen ekran görüntüsünden de belli olduğu üzere ‘ortak tweet’ özelliği ülkemizde de test edilmeye başladı. Yeni özelliğin şu anlık herkese açık olmadığını, sadece belli kullanıcılar için çıkış yaptığını belirtmeden geçmeyelim. Test aşamasında olan özelliğin herkes için ne zaman kullanıma açılacağı hakkında net bir bilgi olmasa da yakın zamanda geleceği görülüyor.

Görüntüler incelendiğinde birlikte paylaşılan tweetin üst kısmında her iki kullanıcının da isminin bulunduğu görülüyor. Twitter, bu özellikle platformda etkileşimi arttırmayı amaçladığını belirtiyor.

Twitter şirket sözcüsü, geçtiğimiz aylarda konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İnsanların Twitter’da işbirliği yapması için yeni yollar keşfetmeye keşfetmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullanarak özelliğin, markaların ve kişilerin yeni kitlelere ulaşmasını ve büyümesini destekleyebileceğini belirtmişti.

Peki, Ortak Tweet Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Yeni özelliği kullanmak oldukça kolay. Twitter’daki tweet oluşturma kısmında görünen ‘ortak tweet’ simgesine tıklayarak kullanılabiliyor. Kullanıcılar, bu şekilde ortaklaşa tweet atmak istedikleri kişilere davet gönderebilecekler. Davetin kabul edilmesi durumunda her iki hesabın da isminin geçtiği ortak tweetler paylaşılacak. Platform, mesajlar üzerinden kullanıcıların birbirini davet edebileceğini ve bu yolla özelliğin kullanılabileceğini de belirtiyor.

Twitter’a yeni gelen ortak tweet özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Türkiye’de yakın zamanda herkesin kullanımında olacak mı?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz