Dil öğrenmenin iş hayatında taşıdığı önemin hepimiz farkındayız. Peki bunun için pahalı kurslara gitmemiz, öğretmenlerden birebir ders almamız mı gerekiyor? Dil öğrenme sürecinde özel kursların yararını elbette göz ardı edemeyiz. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte bu kurs ihtiyacını mobil uygulamalar aracılığıyla da karşılayabiliriz. Bu nedenle; Tekno Safari editörleri olarak yabancı dil öğrenebileceğiniz mobil uygulamaları sizler için listeledik ve bu uygulamaları indirebileceğiniz Store mağazalarının linkini de ekledik. İşte; ‘Yabancı dil öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar’. ‘Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi 10 mobil uygulama’. ‘Dil öğrenme uygulamaları’. ‘En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları’.  

Pek çok dilin çevrimiçi eğitimini alabileceğiniz en iyi uygulamalar haberimizin devamında. İşte; ‘Yabancı dil öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar’. ‘Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi 10 mobil uygulama’. ‘Dil öğrenme uygulamaları’. ‘En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları’. 

Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz Mobil Uygulamalar 

Dil Öğrenme Uygulamaları

İşte; ‘Yabancı dil öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar’. ‘Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi 10 mobil uygulama’. ‘Dil öğrenme uygulamaları’. ‘En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları’. 

LearnMatch 

Dil Öğrenme Uygulamaları

‘Dil öğrenebileceğiniz en iyi mobil uygulamalar’ adlı listemizde ilk olarak ‘LearnMatch’ uygulamasına yer veriyoruz. İngilizce, Almanca, Portekizce, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca öğrenebileceğiniz bu uygulamada, ücretsiz içerikler de yer alıyor. Hem sıfırdan bir dil öğrenebildiğiniz hem de öğrenilen dili pekiştirebildiğiniz uygulamayı kendi ana dilinizde kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda, LeranMatch’de kişiye göre düzenlenebilir dil öğrenimi özelliği de bulunuyor. Böylece, öğrendiğiniz fakat uygulamada olmayan kelimeleri ekleyebiliyorsunuz. Uygulamanın, sözlük ve alıştırma özellikleri de mevcut. 

LearnMatch uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Busuu 

Dil Öğrenme Uygulamaları

‘Dil öğrenebileceğiniz en iyi mobil uygulamalar’ listemizde sırada ‘Busuu’ uygulamasıyla devam ediyoruz. Bu uygulamada, ana dili İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça olan kişilerden dil öğrenebiliyorsunuz. Uygulamanın özellikleri arasında, kullanıcının ihtiyacına göre uyarlanmış özel kurslar, çeşitli içerikler, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar dersler, dili öğrendiğiniz kişilerle sohbet etmek, dersleri planlama, öğrendiğiniz kelimeleri unutmamak için alıştırmalar yer alıyor.  

Busuu uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Cake 

Dil Öğrenme Uygulamaları

Listemizde dil öğrenebileceğiniz bir başka uygulama ise ‘Cake’. Bu uygulamada yalnızca İngilizce öğrenebiliyorsunuz. YouTube’dan seçilen videolarla günlük hayatta kullanılan benzer İngilizce ifadeleri bir araya getiren Cake, kısa videolarla İngilizce dilinizi geliştirmeyi amaçlıyor. Yapay zeka konuşma tanıma özelliği bulunan uygulamada, sesinizi kaydederek telaffuzunuzu kontrol edebiliyorsunuz. Tamamen ücretsiz olan uygulamada, aynı zamanda reklamlar yer almıyor. Ayrıca, faydalı bulduğunuz kelimeleri, daha sonra alıştırma yapmak istediğiniz kelimeleri kaydedebiliyorsunuz. 

Cake uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Memrise ile Dil Öğren 

Dil Öğrenme Uygulamaları

Memris ile Dil Öğren’ uygulaması İngilizce, Almanca, Japonca, İspanyolca, İtalyanca, Korece, Rusça ve Fransızca dillerini destekliyor. Uygulamanın özellikleri ise şöyle; İnteraktif dil oyunları, söyleyişini kaydederek karşılaştırma yapmak ve böylece doğru telaffuzunu öğrenmek, çevrimdışı modda kullanabilmek, günlük hedefler belirlemek. 

Memrise ile Dil Öğren uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Ücretsiz Dil Öğren – FunEasyLearn 

Dil Öğrenme Uygulamaları

‘Ücretsiz Dil Öğren – FunEasyLearn’ uygulamasında bulunan diller; İngilizce, Amerikan İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Romence, Rusça, Arapça, Brezilya Portekizcesi, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Endonezya dili, Flemenkçe, Fince, Geleneksel Çince, Hintçe, Hırvatça, İbranice, Japonca, Katalanca, Korece, Lehçe, Macarca, Norveççe, Portekizce, Slovakça, Slovence, Tay dili, Türkçe, Ukraynaca ve Yunanca^dır. Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalara kıyasla dil çeşidi oldukça fazla olan FunEasyLearn uygulamasında, aynı zamanda her uygulamada olmayacak diller de yer alıyor. Genelde İngilizce, Almanca, İtalyanca gibi daha evrensel dillerle kısıtlı kalan uygulamalardan sonra FunEasyLearn’in şaşırttığını söyleyebiliriz. Bu dilleri ,uygulamayı 61 anadilde kullanarak öğrenebiliyorsunuz. En çok kullanılan üç bin kelimeyle hazırlanan uygulama, kullanıcının kelime dağarcığını kısa sürede geliştirmeyi hedefliyor. Uygulama, aynı zamanda çocuklar için de uygun. 

Ücretsiz Dil Öğren – FunEasyLearn uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.

Novakid

Dil Öğrenme Uygulamaları 

Listemizde sırada ’Novakid’ uygulaması yer alıyor. 5-12 yaş çocuklar için online İngilizce derslerinin yer aldığı bu uygulamada dersler, anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından sunuluyor. Çocuğunuzun yaş bilgisini girerek kullanmaya başladığınız uygulamada buna göre bir öğretmen atanıyor. Novakid’de dersler, kelime bilgisi, dil bilgisi, telaffuz, okuma, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Deneme amaçlı ilk dersi ücretsiz alabiliyor beğendiğiniz takdirde abone olarak uygulamayı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.  

Novakid uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Lingoo 

Dil Öğrenme Uygulamaları

Listemizde şimdi de ‘Lingoo’ uygulamasıyla devam ediyoruz. Bu uygulamanın  diğer uygulamalardan farkı, film fragmanlarıyla İngilizce öğrenebiliyor olmanızdır. Tüm zamanların sevilen filmlerinden seçilmiş kısa bölümleri izleyerek İngilizce dinliyor, okuyor, anlıyor ve kelime becerilerinizi güçlendirebiliyorsunuz. Çeşitli aksanlardan ve üsluplardan konuşmalar sunan uygulamada kelime pratiği yapabiliyorsunuz. Lingoo’da kelimelerin anlamlarını öğreniyor, kelimeleri favorilerinize ekleyerek de kişisel kelime defterinizi oluşturabiliyorsunuz.  

Lingoo uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz.  

Duolingo
Dil Öğrenme Uygulamaları 

İngilizce öğrenmek istiyorum dediğiniz çevrenizden çok sık duyacağınız bir başka uygulamayla listemize devam ediyoruz. Ortamlarda oldukça popüler olan ‘Duolingo’ daha eğlenceli bir dil öğrenme ortamı sağlıyor diyebiliriz. Uygulamada yanlış cevaplar verdiğinizde can kaybediyor, küçük dersler yaparak ileri seviyelere geçebiliyor, ödüller alabiliyorsunuz.  

Duolingo uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Ücretsiz Dil Öğrenin – Mondly 

Dil Öğrenme Uygulamaları

‘Ücretsiz Dil Öğrenin – Mondly’ uygulamasında, FunEasyLearn uygulamasında olduğu gibi hemen hemen aynı dillerin yer aldığını söyleyebiliriz. Okuma, yazma, konuşma, dinleme egzersizleri bulunan uygulamada, cihazınızı AR uyumlu ise, öğretmenlerle artırılmış gerçeklik ortamında buluşuyorsunuz. Okullarda, yüzlerce temel kelime, ifade ve dil bilgisi dersi ile verilen klasik yöntem yerine, iki kişi arasında başlangıç düzeyinde bir sohbet başlatarak dil öğretiyor. Bu başlangıç düzeyinde sohbetin ardından kelimeler öğrenmenizi ve 45 dakikalık sürecin sonunda sohbeti kendi sesinizle tekrar oluşturmanızı sağlıyor.  

Ücretsiz Dil Öğrenin – Mondly uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Rosetta Stone ile Dil Öğren 

Dil Öğrenme Uygulamaları

‘Dil öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar’ listemizde son sırada ‘Rosetta Stonre ile Dil Öğren’ uygulaması yer alıyor. İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere toplamda 24 dil öğrenebildiğiniz bu uygulamada, 5 ve 10 dakikalık mini dersler yer alıyor. İş yerinde iletişim, seyahate hazırlık gibi hedeflerinize uygun bir öğrenme planı seçerek kişiselleştirilmiş öğrenim planı oluşturabildiğiniz uygulamayı çevrimdışı da kullanabiliyorsunuz. Diller arasında gezinebiliyor, istediğiniz dili seçebiliyorsunuz.  

Rosetta Stone ile Dil Öğren uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Yeni Türk Yapımı VR Oyunu Naau: The Lost Eye’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Android 12 ile Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Nvidia GeForce Now Türkiye ’ye Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz