Netflix Ölüler Ordusu Kamera Arkası

Dijital yayın platformu Netflix, yönetmen Zack Snyder ve oyuncu kadrosunun ‘Ölüler Ordusu’nun yapım sürecine ait detayları anlattığı ‘Ölüler Ordusu: Kamera Arkası’ belgeselinin yayınlandığını duyurdu. Yaklaşık 30 dakika uzunluğundaki belgeselde, başka Zack Snyder olmak üzere film ekibinden birçok anahtar ismin röportajlarının yer aldığı belirtildi.  

Dijital yayın platformu Netflix, yönetmen Zack Snyder ve oyuncu kadrosunun ‘Ölüler Ordusu’nun yapım sürecine ait detayları anlattığı ‘Ölüler Ordusu: Kamera Arkası’ belgeselini izleyiciyle buluşturduğunu duyurdu. Aktarılan detaylara göre; yaklaşık otuz dakika uzunluğundaki belgeselde başta Zack Snyder olmak üzere film ekibinden Deborah Snyder, Wesley Coller, Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Garret Dillahunt, Huma S. Qureshi ile beraber görsel efekt yönetmeni Marcus Taormina, kostüm tasarımcısı Stephanie Porter ve yapım tasarımcısı Julie Berghoff gibi birçok anahtar ismin röportajları yer alıyor. Belgeselde; Zack Snyder ve ‘Ölüler Ordusu’ ekibi, izleyicileri kıyamet sonrası Las Vegas’a davet ediyor ve görsel efektlerin yaratılmasından zombi türünün evrim sürecine kadar birçok detayı izleyiciyle paylaşıyor. 

Diğer yandan; Zack Snyder’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve hikayesini kaleme aldığı ‘Ölüler Ordusu’, bu yıl içerisinde izleyici beğenisine sunulmuştu. Filmin senarist kadrosunda; Zack Snyder yanında, Shay Hatten ve Joby Herald da yer alıyordu. Filmin yapımcılığını ise yine Zack Snyder ile birlikte, Deborah Snyder ve Wesley Coller üstleniyordu. Yapımın oyuncu kadrosunda da Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Nora Arnezeder, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt, Tig Notaro, Raúl Castillo, Huma Qureshi, Samantha Win, Richard Cetrone ve Michael Cassidy gibi ünlü isimler bulunuyordu.  

Ölüler Ordusu Filminin Konusu 

Ölüler Ordusu Konusu

Diğer yandan; Ölüler Ordusu filminin konusu, Las Vegas’ta meydana gelen bir zombi salgınının etrafında gelişiyor. Filmde salgının ardından bir grup paralı asker, karantina bölgesine girerek tarihin en büyük soygunlarından birini gerçekleştirmek için harekete geçiyor. Doğup büyüdüğü Las Vegas’tan ayrılmak zorunda kalmış eski bir zombi savaşı kahramanı olan ve artık evi olarak gördüğü bir kasabanın dışındaki hamburgercide çalışan Scott Ward (Dave Bautista) ise kumarhane patronu Bly Tanaka’dan (Hiroyuki Sanada) inanılmaz bir teklif alıyor. Ward’un; şehir 32 saat içinde hükûmet tarafından nükleer silahlarla yok edilmeden önce, zombi istilası altındaki karantina bölgesine girip yer altındaki bir kasada duran 200 milyon doları ele geçirmesi isteniyor. 

Kaybedecek pek bir şeyi kalmayan Ward, bu zor görevi kabul ediyor ve soygun için ayak takımından oluşan uzman bir ekip kuruyor. Ekipte; usta bir tamirci ve Ward’un eski arkadaşı Maria Cruz (Ana de la Reguera), zombi öldürme konusunda uzman olan Vanderohe (Omari Hardwick), helikopter pilotu Marianne Peters (Tig Notaro), kazanmak için her yola başvuran Mikey Guzman (Raúl Castillo), en yakın arkadaşı Chambers (Samantha Win), kumarhanenin güvenlik şefi Martin (Garret Dillahunt), bir güvenlik görevlisi olan Burt Cummings’i (Theo Rossi) işe alan Coyote (Nora Arnezeder) lakaplı bir savaşçı ve Alman kasa hırsızı Dieter (Matthias Schweighöfer) yer alıyor. 

Zaman giderek daralırken, açılması imkansız denilen bir kasa söz konusuyken ve hem daha akıllı hem de daha hızlı olan Alfa zombiler sürüsü giderek yaklaşırken ekip, her şeyi almak hedefiyle hayatta kalmayı başarmaya çalışıyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Oyun Dünyasına Adım Atmak için Yönetici Arıyor!

Netflix, R.L. Stine’in Kitap Serisinden Uyarlanan Korku Sokağı Üçlemesi’nin Fragmanını Paylaştı

Netflix, Fatih Terim Belgeseli Duyurdu, Twitter’da #Netflixiptal Hashtag’i Açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz