Techno Mobile , 2 Modelle Türkiye Pazarına Giriyor

Son dönemde Türkiye Pazarına giriş yapan akıllı telefon üreticileri arasına Hong Kong merkezli Tecno Mobile da katılıyor. Tecno Mobile , Tecno Camon ve Tecno Spark serileriyle Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Türkiye akıllı telefon pazarı yeni bir oyuncuyu karşılamaya hazırlanıyor. Çinli akıllı telefon üreticisi Tecno Mobile , 2 modelle Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Alt ve orta segment telefon modelleri açısından Türkiye akıllı telefon pazarı bir hayli hareketli. Son dönemde başta uzak doğulu markalar olmak üzere birçok marka, pazara giriş yaptı. Honor, Redmi, Oppo, Realme, TCL gibi markalar yakın dönemde Türkiye pazarına giriş yapan markalar olmuştu. Şu haliyle oldukça rekabetçi olan pazar, Tecno Mobile’ın girişiyle daha da rekabetçi olacak gibi duruyor.

Özellikle ekonomik ürünleriyle dikkat çeken Tecno Mobile, 6 Mart 2020’de Türkiye pazarına giriş yapacağını duyurdu. Başlangıçta 2 modeli piyasaya sürmeye hazırlanan teknoloji şirketi, kamera odaklı Camon serisi ve giriş seviyesi ürünü Spark serisi ile Türkiye’ye girecek.

Tecno Mobile Telefonlar Nerede Satılıyor?

2006’da kurulan, 60’ın üzerinde ülkede premium akıllı telefon markası olarak faaliyetlerini sürdüren ve yaklaşık 21 bin satış noktası olan Tecno Mobile‘ın Türkiye web sitesi de açıldı. “Şampiyonlarla tanışmaya hazır mısın?” sözleriyle kullanıcıları sitesinde karşılayan Tecno Mobile, sitesinde henüz ürünleri hakkında detaylara yer vermese de ürünlerin nerede satılacağı konusunda bilgi içeriyor. Buna göre en azından başlangıç aşamasında Tecno Mobile akıllı telefonlar Vodafone mağazalarından satışa çıkacak. Şirketin Türkiye’deki servis hizmetini de Genpa ve Ouno Service yürütecek.

Tecno Camon 12 Air Fiyat ve teknik özellikler 

Tecno Camon 12 Air Fiyat ve teknik özellikler 

Şirketin Türkiye pazarına sunacağı ürünlerin fiyatı ise 6 Mart tarihinde belli olacak. Fakat hali hazırda oldukça rekabetçi olan pazara şirketin de rekabetçi fiyatlarla giriş yapacağını söylemek yanlış olmaz.

Hali hazarda Hindistan’da oldukça güçlü olan şirketin Camon serisine ait bazı detaylar şu şekilde. Şirketin 4 GB RAM’e sahip, 64GB bellek taşıyan Camon 12 Air ürünü Hindistan’da 9.999 Rupi’den satılıyor. Bu tutarın TL karşılığı 864 TL yapıyor. Ancak vergilerle bu tutarın Türkiye için daha yüksek olacağını söylemek yanlış olmaz. Ürün 6.55 inçlik bir dokunmatik ekrana ve 4000 mAh bataryaya sahip. Tecno Camon 12 Air ; 3 arka, bir ön kamera olmak üzere toplam 4 kameraya sahip. Ürünün arka kameraları 16, 5 ve 2 MP’den oluşurken, ön kamera ise 8 MP.

Tecno Spark 4 Air Fiyat ve teknik özellikler

Tecno Spark 4 Air Fiyat ve teknik özellikler

Şirketin Türkiye’ye getireceği bir diğer ürün olan Tecno Spark 4 Air Hindistan’da 6.999 Rupi satış etiketine sahip. Bu tutarın TL karşılığı ise 605 TL. Yine bu ürünün fiyatı da Türkiye için vergiler dahil daha yüksek olacaktır. Cihaz, 3 GM RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip. Üçlü kamera sistemine sahip Tecno Spark 4 Air , 13 MP’lik çift lensli arka kameraya ve 5 MP’lik ön kameraya sahip. Ürün 3000 mAh bataryaya taşıyor. 

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız..