Fideyo Yatırım

Ünlülerden kişiye özel içerik almayı sağlayan ve böylece ünlüleri hayranlarıyla buluşturan Fideyo, ‘TechOne’ ve ‘twozero Ventures’tan 5.6 milyon liralık değerleme ile yatırım aldı. Söz konusu yatırımın, Fideyo için yapılan ilk girişim yatırımı olduğu belirtildi.  

Kullanıcıların hayran oldukları kişilere ulaşarak kendilerine özel içerik satın almalarını sağlayan Fideyo, ‘TechOne’ ve ‘twozero Ventures’tan 5.6 milyon liralık değerleme ile yatırım aldığını duyurdu. Söz konusu yatırımın, Fideyo için yapılan ilk girişim yatırımı olduğu ifade edildi. Ünlüler ve hayranlarını buluşturan platformun, aldığı yatırım ile global pazara açılacağı belirtildi. Şirket, başta MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesi olmak üzere Almanya ve Hollanda’da da ofis açacağına işaret etti.

Fideyo kurucu ortağı ve CEO’su Efe Hızır, konuya ilişkin açıklamasında Fideyo platformunu yayına aldığımız ilk günden beri oluşan ilginin artarak devam etmesi bizi çok mutlu ediyor. Yeni versiyonumuz ile sunmuş olduğumuz özelliklerin de çok kısa sürede yoğun talep alması bize doğru yolda olduğumuzu tekrar kanıtladı. TechOne ve twozero Ventures gibi 2 önemli fonun yatırımı ile global pazara çok daha güçlü adım atıyoruz. Kısa süre sonra başta MENA bölgesi, Almanya ve Hollanda olmak üzere birçok ülkede Fideyo ismini duyuracağımıza gönülden inanıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Aktarılan detaylara göre; Efe Hızır, Doruk Demirsar ve Eren Güncü tarafından kurulan Fideyo, sıra dışı bir hediye arayanlara ya da sürprizleri sevenlere yeni bir alternatif sunuyor. Kullanıcılar; aralarında Serdar Ortaç, Okan Bayülgen, İrem Derici, Hayko Cepkin, Ahmet Çakar, Sinan Engin ve Derya Baykal’ın da bulunduğu 185’den fazla ünlü isimden dilediklerini seçerek video talep edebiliyor. Ünlü isimler, kendilerine gelen mesaj taleplerini eğlenceli videolar haline getirerek platform üzerinden talep eden kişiye ulaştırıyor. Yeni iş tebriği, geçmiş olsun dileği, doğum günü kutlaması, aşk ilanı ya da evlenme teklifi gibi birçok farklı konuda mesaj, ünlüler aracıyla eşsiz birer anıya dönüşüyor. 

Fideyo, yeni versiyonu ile ünlü isimlerden sosyal medya etkileşimi alma imkanı da sunuyor

Fideyo Yeni Versiyonu

Diğer yandan Fideyo, bu ay yayına almış olduğu yeni versiyonu ile videonun yanı sıra birçok farklı hediye içerik imkanı da sunuyor. Platformun yeni versiyonu ile kullanıcılar, ünlü isimlerden Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden etkileşim satın alabiliyor. Kullanıcılar, diledikleri kişinin sosyal medya hesaplarına seçtikleri ünlü ismin direkt mesaj göndermesini ya da herhangi bir paylaşımını beğenmesini talep edebiliyor. Kısa sürede aylık video talep sayısını 4 katına çıkaran girişimin, yeni içerikleri de oldukça talep görüyor.   

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türk Satıcıların E-İhracat Performansı, Pandemi Öncesine Göre Katlandı 

Tosla, Arkadaş Grupları İçin Harca-Bölüş Özelliği Getirdi

Dünyada Bir İlk: Estonya Dijital Göçebelere 1 Senelik Vize Uygulaması Başlattı 

Microsoft Yeni Yetenek Girişimi Programı, İşsizlik Problemi Olan 25 Milyon Kişiye Destek Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz