TikTok for Business

TikTok, markaların reklam kampanyalarını videolarda nasıl etkili kullanacaklarına dair çeşitli kaynaklar ve araçlar sağlayan TikTok for Business adlı yeni web-sitesini yayına aldı.

TikTok, birçok ülkede yaygın olarak kullanılıyor ve sosyal medya uygulamaları arasında popülerliğini gittikçe artırmaya devam ediyor. Markalar da dijital ortamdaki varlıklarını sürdürebilmek için birçok pazarlama aracı kullanıyor. Yaşanan son gelişmelere göre ise TikTok bu doğrultuda, kendi platformunda markalara yardımcı olabilmek için Tiktok for Business adlı web-sitesini kullanıma açtığını duyurdu.

Sosyal medya devi, konuyla ilgili açıklamasında “Topluluğumuzun, markaları harika bir şekilde ifade eden ve büyümesi için çözümler üreten yaratıcı içerikleri benimsemelerine yardımcı olmak için böyle bir projeyi yayına aldık” ifadelerini kullandı. Açıklamada ayrıca; platformun, TikTok araçları hakkında ipuçları verdiği ve çeşitli notlar paylaştığı da aktarıldı. 

Bununla birlikte platformda; markaların, tanıtım çalışması yaparken TikTok’tan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini anlamalarına yardımcı olmak için TikTok bünyesinde yapılan başarılı pazarlama çalışmalarının örneklerine de yer verildi.

Platform, verdiği ipuçlarıyla temel olarak “Reklam yapma, TikTok yap” sloganının altını çiziyor. Buna paralel olarak sosyal medya devi; markaları, video aralarında çıkan kesintili reklamlara yatırım yapmak yerine, TikTok platformunun temel paylaşım prensiplerine adapte olmaya teşvik ediyor. 

Tiktok, pazarlamacılar için Veri Merkezi üzerinde çalışıyor

TikTok Veri Merkezi

Ayrıca TikTok, pazarlamacılar için daha fazla analiz ve bilgi sağlayacak yeni bir Veri Merkezi üzerinde de çalışıyor. Söz konusu veri merkezinin; markaların, TikTok platformundaki varlıklarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilecek içerikleri sunan kullanışlı bir kaynak olabileceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte, platformun kullanıcı sayısı artıkça daha fazla sayıda markanın da TikTok for Business‘ı ziyaret edecek olması bekleniyor. 

Yeni TikTok for Business sitesine buradan göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Dominos, Hollanda’da Drone’la Pizza Teslimatı Yaptı

NASA, Yüze Dokununca Titreşimle Uyaran Bir Kolye Tasarladı

TikTok Algoritması Nasıl Çalışıyor? – TikTok Açıkladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz