En İyi Dil Çeviri Uygulamaları
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Yolculuklarda, iş gereği veya eğitim hayatında çeviri uygulamalarına her an ihtiyacımız olabiliyor. Bununla birlikte dilinizi pekiştirmek amacıyla da bu uygulamaları kullanabilir, hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Dolayısıyla haberimizde hızlı çeviri yapabileceğiniz uygulamaları listeleyerek özelliklerinden kısaca bahsettik. İşte; ‘Hızlı çeviri yapmanızı sağlayacak mobil uygulamalar’. ‘En iyi çeviri uygulamaları’. ‘En iyi dil çeviri uygulamaları’.  

Haberimizde yer verdiğimiz uygulamalarda fotoğraf çekerek, sesli komut vererek veya yazarak çevirilerinizi yapabilirsiniz. Bununla birlikte çeşitli videolar ve öğrenme kartlarıyla dilinizi pekiştirebilir, iki ayrı dilde gerçekleştirdiğiniz sohbetlerinizi anında istediğiniz dilde görüntüleyebilirsiniz. İşte; ‘Hızlı çeviri yapmanızı sağlayacak mobil uygulamalar’. ‘En iyi çeviri uygulamaları’. ‘En iyi dil çeviri uygulamaları’. 

Hızlı Çeviri Yapmanızı Sağlayacak Mobil Uygulamalar

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

‘Hızlı çeviri yapmanızı sağlayacak mobil uygulamalar’. ‘En iyi çeviri uygulamaları’. ‘En iyi dil çeviri uygulamaları’ tüm detaylarıyla haberimizde. 

Reverso  

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

‘En iyi çeviri uygulamaları’ arasında olan ‘Reverso’, hem çeviri yapma hem de dil öğrenme imkanı sunuyor. Uygulama, çeviri geçmişi ve favorilerinize göre öğrenme kartları, quizler sunuyor. Böylece dil becerilerinizi geliştiriyorsunuz. 14 dilde çeviri yapabildiğiniz uygulamada çevirdiğiniz metnin veya kelimenin telaffuzunu da öğreniyorsunuz. Bununla birlikte kendi seçtiğiniz örnek veya çevirilere göre sözcük listeleri oluşturabiliyor, uygulamadaki herhangi bir eyleminizi sosyal medya hesabınızdan paylaşabiliyorsunuz. 

Play Store

App Store

Microsoft Translator  

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

 

Microsoft Translator ile 70 dilden fazla dilde çeviri yapabiliyorsunuz. Yazıları, sohbetleri fotoğrafları ve sesleri tercüme eden uygulamayı çevrimdışı da kullanabiliyorsunuz. İki dilde gerçekleştirilen sohbeti bölünmüş ekranda çevirdiğiniz uygulamada çok kişili sohbet çeviri özelliği de mevcut. Yani 100’e kadar kişi ile çeşitli dillerde gerçekleştirdiğiniz sohbetleri uygulama size tercüme edebiliyor. Ayrıca sıkça kullandığınız çevirileri kaydedebiliyorsunuz. 

Play Store

App Store

SayHi Translate
En İyi Dil Çeviri Uygulamaları 

Bir başkasıyla gerçekleştirdiğiniz iki dilde sohbetlerinizde söylediklerinizi anında diğer dile çeviren ‘SayHi Translate’ uygulamasında dilleri hızla değiştirebiliyor, çevirilerinizi diğer uygulamalar üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Yalnızca çevrimiçi durumda kullanabildiğiniz uygulamada yazarak, sesli komut vererek çevirilerinizi yapabiliyorsunuz. 

Play Store

App Store

Google Translate  

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

‘Hızlı çeviri yapmanızı sağlayacak mobil uygulamalar’ listemize ‘Google Translate’ ile devam ediyoruz. Metninizi yazarak 103 dilde çeviri yapabildiğiniz uygulamada, 88 dilde de görsel çeviri özelliği yer alıyor. Google Translate, herhangi bir uygulamada karşınıza çıkan yabancı metinleri kopyalayıp Google çeviri simgesine dokunarak çeviri yapmanıza olanak tanıyor. İnternet bağlantısı olmadan da kullanabildiğiniz uygulama kullanıcılara sohbetlerini çevirme hizmeti de sunuyor. Aynı zamanda ileride yararlanmak için çevrilmiş kelimeleri, cümleleri kaydedebiliyorsunuz. 

Play Store

App Store

Yandex Translate   

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

‘Hızlı çeviri yapmanızı sağlayacak mobil uygulamalar’ arasında yer alan ‘Yandex Translate’ 80’den fazla dili destekliyor. Sesli metin girişi ve metin seslendirme özellikleri bulunan uygulamada, fotoğraf metnini otomatik tanıyıp çevirebildiği görsel çeviri özelliği de yer alıyor. Aynı zamanda hızlı metin girişi için otomatik öneriler, otomatik dil belirleme, geçmiş çeviri kayıtları, yapılan çevirileri favoriler ekleme imkanları da sunuyor. Uygulamanın bir diğer avantajları arasında ise web bağlantınız olmadığında da kullanabilmeniz.

Play Store

App Store 

U-Dictionary 

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

108 dili destekleyen ‘U-Dictionary’ yalnızca çeviri değil dilinizi de geliştirebileceğiniz bir uygulamadır. Yabancı dillerde videolar, oyunlar ve testler sunan uygulama metin, fotoğraf veya konuşmalarınızın çevirisini yapıyor. Kamera özelliğini 12 dilde, sesli çeviri özelliğini 35 dilde, çevrimdışı çeviri özelliğini 58 dilde, metin çeviri özelliğini ise 108 dilden herhangi iki dil arasından yapabiliyorsunuz.  

Play Store

App Store

Translator Pro  

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

En iyi dil çeviri uygulamaları arasında olan ‘Translator Pro’ 60’dan fazla dili desteklemektedir. Uygulamada yaptığınız çevirilerin telaffuzunu da öğrenebilir böylece yalnızca çeviri yapmakla kalmıyor aynı zamanda konuşabiliyorsunuz. Bu özellikleriyle  Translator Pro yolculuklarda kullanılabilir uygulamalar arasına giriyor. Çevirilerinizi yazarak yapabildiğiniz gibi sesli komut vererek de gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Play Store

Copy Translate  

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

Metninizi kopyalayarak çeviri yapabildiğiniz ‘Copy Translate’ uygulamasında çevirilerinizin telaffuzunu da dinleyebiliyorsunuz. Uygulama aynı zamanda 50’den fazla dili  desteklemektedir. 

Play Store

Translate  

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

94’ün üzerinde dili destekleyen ‘Translate’ uygulamasında biriyle gerçekleştirdiğiniz konuşmaları anında çevirebiliyorsunuz. Uygulamanın fotoğraf çeviri özelliğini kameranızı kullanarak 17 farklı dilde kullanabiliyorsunuz. Tanıyamadığınız bir dil olduğu takdirde uygulamada yer alan metin girişi özelliğiyle otomatik olarak algılayabiliyorsunuz. Translate uygulaması kullanıcılara sesli, görüntü, klavye ve el yazısıyla giriş yaparak çeviri yapma imkanı sunmaktadır. 

Play Store

App Store

Translate On Screen 

En İyi Dil Çeviri Uygulamaları

Translate On Screen’ uygulamasında kelimeleri, cümleleri fotoğraftan, videodan veya herhangi bir başka uygulamadan çevirebiliyorsunuz. Bununla birlikte kitabınızdaki bir metni veya izlediğiniz filmdeki altyazıları da çevirebildiğiniz uygulamada yer alan telaffuz özelliği ile sesli dinleyebiliyor, nasıl telaffuz edildiklerini öğrenebiliyorsunuz. Listemizde yer alan diğer uygulamalarda olduğu gibi Translate On Screen’da da sohbet esnasında metinlerinizi çevirebiliyorsunuz.  

Play Store

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Nikon, NX Studio ile Ücretsiz Fotoğraf ve Video Düzenleme İmkanı Sunuyor

Tivibu Mart Ayı İçeriklerini Açıkladı: The Walking Dead 10. Sezon Geliyor

Jack Dorsey’in NFT Olarak Satışa Sunduğu İlk Tweet ‘ine 2,5 Milyon Dolar Teklif Edildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz